Ogłoszenia Duszpasterskie 02.07.2017 - 09.07.2017

1. 13. NIEDZIELA ZWYKŁA

Pierwszym, który nas przyjmuje jest nasz pan Bóg. To On nas wybrał i powołał do swego Kościoła. On zastawia dla nas stół swego słowa i Ciała. Każdy chrześcijanin w swym Mistrzu ma wzór gościnności, która dokonuje się także poprzez małe i proste gesty, jak choćby podanie szklanki zimnej wody spragnionemu wędrowcy. Gesty względem innych wypływają z serca przepełnionego miłością Boga i bliźniego. Bóg, którego przyjmujemy do naszych serc w czasie Eucharystii, uczy nas przyjmować w naszych bliźnich jego samego.

2. Serdecznie witam wszystkich parafian, od tych najmłodszych do tych najwcześniej urodzonych. Od wczoraj jak wiecie , na mocy dekretu Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego naszego Metropolity , zostałem posłany aby wśród was pełnić posługę pasterską jako wasz Ojciec -Proboszcz. Dziękuję ks. Dziekanowi za wprowadzenie mnie w imieniu Ks. Arcybiskupa w ten urząd. Jestem wraz z księdzem Wikariuszem do waszej dyspozycji i zapraszam do współpracy z nami.

3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek : Święto św. Tomasza , Ap.; we wtorek: Rocznica Poświecenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie; w czwartek: bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.; w sobotę: św. Jana z Dukli, prezb.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Do chorych udajemy się od godz. 9.00.

5. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym o naszą świątynię i na obecny tydzień powierzam ją mieszkańcom ul. Kolista od nr 31 do końca. Sprzątanie od godz. 9.00

6. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i wakacje życzę dobrego pobytu i wypoczynku, jak również udającym się na obozy, kolonie, rekolekcje apostolskie czy oazowe, jak również gościom przyjeżdżającym do nas. Dobrych wakacji z Bogiem czyli w wakacyjne niedziele nie zapominajcie o kościele. Szczęść Boże na dzisiejszą niedzielę i nadchodzący tydzień.