OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 V 2017r.

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś kolejna majowa niedziela - piąta Wielkanocy. Niedziela ta w naszej parafii, jest także uroczystością I Komunii św. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali kościół na dzisiejszą uroczystość i tak pięknie zadbali o całą jej oprawę.

Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ją przyjąć i pozwolić, aby przemieniała nas wewnętrznie i czyniła coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Jesteśmy zaproszeni, by już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba.

Wciąż trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. Tyle ważnych spraw mamy do „omodlenia” przed obliczem Matki Bożej. W naszym kościele nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 17.3o. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje.

Jak pamiętamy, w czasie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do sakramentu pojednania. Powoli czas ten zbliża się do końca, zadbajmy o sumienne wypełnienie tego chrześcijańskiego obowiązku.

W poniedziałek, 15 maja, na Mszy św. o godz. 17.3o, J.E. Ks. bp. Damian Muskus, udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości.

W niedzielę, 28 maja, będziemy przeżywać rocznicę I Komunii św. Spotkanie z rodzicami w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • dziś, 14 maja - święty Maciej, apostoł, wybrany do grona Dwunastu na miejsce Judasza. Jest on patronem między innymi budowniczych, kowali, cieśli, cukierników, także oręduje za małżeństwami pragnącymi potomstwa;
  • we wtorek,16 V – św. Andrzej Bobola, jezuicki kapłan, wspaniały duszpasterz, gorliwy kaznodziejai spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla której złożył swoje życie w ofierze; patron naszej Ojczyzny.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.

Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom u. Akacjowej od nr 36 do końca tej ulicy. Sprzątanie w ustalonym terminie.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!