OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 IV 2017r.

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu, zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Do dziś towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej. Stąd jeszcze większa zachęta do tych, którzy w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Szczególnie zachęcamy do dobrego i owocnego przeżycia świętego czasu rekolekcji. Udział w rekolekcjach parafialnych jest potwierdzeniem tego, że jestem człowiekiem wierzącym i pragnę przeżyć święta w radości zmartwychwstania. Nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem.

Zachęcamy, by nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i bliźnim jest sercem wielkodusznym. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek: od godz.15.oo do 18.oo. Przerwa od godz. 16.3o do 17.oo.

Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

Przyszła niedziela, 9 marca, jest już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Podczas Mszy św. Poświęcimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie gałązki słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta - Chrystusa Mesjasza. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a o godz. 11.oo poświęcenie z procesją i konkurs na najpiękniejszą palmę.

W Niedzielę Palmową o godz. 18.oo, Droga Krzyżowa, która wyruszy z Gromca, przez Bobrek do Gorzowa. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Jej trasa prowadzi: ul. Traugutta, Kolonia, Kolistą, Dębową, Ks. Ogińskiej, Krakowską, Nowowiejską i Szkolną.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek, będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. od godz. 16.30.

Grób Pański w swej wymowie symbolicznej, jest wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla naszego zbawienia. Kto zechciałby przyczynić się do upiększenia Grobu, może złożyć ofiarę na kwiaty do skrzynki przed ławkami. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę składka na dalsze prace w naszej parafii. Wszystkim rodzinom, które do tej pory przyczyniły się finansowo do odnowienia naszego kościoła i jego utrzymania, składam gorące: Bóg zapłać!

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom ul. Ogrodowej, Spacerowej i Polnej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom ul. Długiej od nr 1. do 25. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!