OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 XII 2016r.

IV Niedziela Adwentu

Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. Dalej trwajmy w klimacie oczekiwania, by z tym większą radością w sercu, przywitać Przychodzącego Chrystusa. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani?

Narodzenie Jezusa powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.

Zatem przypominamy jeszcze raz o przystąpieniu do sakramentu pojednania, zwłaszcza, jeśli ciążą nam jakieś trudne, od lat niezałatwione sprawy, by spotkać się z miłosiernym Bogiem.

Sakrament Pokuty - przed świętami Bożego Narodzenia - we czwartek 22 XII - od godz. 15.oo do 18.oo. Przerwa od godz. 16.3o do 17.oo. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w tym samym dniu od godz. 9.oo.

W Wigilię, o godz. 8.oo ostatnie roraty. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej.

W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia – „wieczór szczególny”, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, „kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia”. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.

Wigilijnej wieczerzy powinna towarzyszyć wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Prosimy, aby na stół wigilijny nie podawać alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią.

Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24.oo. Tak czynili nasi ojcowie i my bądźmy wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

Tradycyjnie, składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS, a z Bożego Narodzenia na „świętopietrze”.

W niedzielę, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Podobnie jak w drugi dzień świąt, w poniedziałek 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Składka z tego dnia przeznaczona jest na UJP II.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom ul. Nadwiślańskiej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom ul. Kolistej od nr 1. do 30. Sprzątanie w piątek od godz. 15.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!