OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 XII 2016r.

II Niedziela Adwentu

Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Przygotowujemy się na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić i uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach.

Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadczyć o naszej wierze i świadomie wołać: Przyjdź, Panie Jezu! Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież a zwłaszcza dorosłych gorąco zachęcamy do licznego udziału w roratach.

W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pochylimy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Msze św. w tym dniu: rano o godz. 8.3o i o godz. 17.3o.

Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach, pobłogosławionych wcześniej w kościele, wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte.

Parafialny Zespół „Caritas”, przeprowadzi dla rodzin potrzebujących wsparcia, zbiórkę produktów żywnościowych na stół wigilijny. Bardzo gorąco zachęcam do takiego gestu miłości.

W sobotę, 7 stycznia 2017r. o godz. 10 w salce na plebanii, przymiarka strojów komunijnych.

W przyszłą niedzielę składka na ogrzewanie. Wszystkim rodzinom, które do tej pory przyczyniły się finansowo do odnowienia naszego kościoła i jego utrzymania, składam gorące: Bóg zapłać!

Naszemu czuwaniu adwentowemu w tym tygodniu patronować będzie:

  • 6 XII - św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troskliwością o ich sprawy materialne;
  • 7 XII - św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki Doktora Kościoła;

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom ul. Nadwiślańskiej od nr 36. do 70. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom ul. Nadwiślańskiej od nr 71. do 95. Sprzątanie w sobotę od godz. 8.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!