OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 X 2016r.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej o godzinie 17.3o i październikowym nabożeństwie. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. Do prowadzenia różańca zapraszamy: w poniedziałek, dzieci z kl. 0, I i II, we wtorek, kl. III i IV, w środę, kl. V i VI, w czwartek, kl. I i II gimnazjum, a na piątek, III klasę gimnazjum i młodzież szkół średnich.

W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w piątek, 7 października. Jeszcze raz ponawiamy zaproszenie na uroczystą procesję do 5 ołtarzy wokół kościoła, o godz. 17.3o, a na zakończenie Msza św. W przypadku złej pogody, procesja po kościele.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek miesiąca. W czwartkowych modlitwach dziękujmy za dar Eucharystii i prośmy o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne.

Spowiedź w piątek od godz. 16.3o. Chorych będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9.oo.

W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. „Jan Paweł II - bądźcie świadkami miłosierdzia!” to hasło XVI Dnia Papieskiego. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II.

Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wsparcie, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecamy życzliwości Parafian, tę specjalną zbiórkę do puszek, w przyszłą niedzielę.

W przyszłą niedzielę składka na dalsze prace w naszej parafii. Wszystkim rodzinom, które do tej pory przyczyniły się finansowo do odnowienia naszego kościoła i jego utrzymania, składam gorące, Bóg zapłać!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie; radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców;
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska, apostołka, sekretarka Bożego Miłosierdzia.; jej Dzienniczek jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych.

Bóg zapłać tym, którzy w ostatnim tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom ul. Ogrodowej i Spacerowej. Na obecny tydzień powierzam świątynię opiece rodzin z ul. Polnej. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!