OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 IX 2016r.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj ostatnia niedziela września. Warto, byśmy w tym rozpoczynającym się tygodniu poświęcili trochę czasu na refleksję nad tym, jaka wygląda zgodność pomiędzy tym, w co wierzymy, a tym, jak postępujemy. Jest to szczególnie istotne, jeśli uświadomimy sobie, że naszym postępowaniem mamy dawać świadectwo naszej wiary. A zatem: jakie jest to moje świadectwo?

W czwartek, 29 września, celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani, jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. Każdy z nich ma do spełnienia inne zadanie, ale wszyscy razem oddają chwałę Bogu.

A 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Ma ono nam przypominać, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Nie zapominajmy każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

W najbliższą pierwszą sobotę, rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Poświęcenie różańców dla klas pierwszokomunijnych. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej o godz. 17.3o, a po Eucharystii w nabożeństwie różańcowym.

Do prowadzenia różańca zapraszamy: w poniedziałek dzieci z kl. 0, I i II, we wtorek, kl. III i IV, w środę, kl. V i VI, w czwartek, kl. I i II gimnazjum, a na piątek, III klasę gimnazjum i młodzież szkół średnich.

W tym duchu przeżyjmy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w przyszły piątek, 7 października. Zapraszamy wszystkich na uroczystą procesję do 5 ołtarzy wokół kościoła, po Mszy św. o godz. 17.3o.

Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo, prezbiter, który założył zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia, przyczyniając się tym samym do lepszej formacji duchowieństwa i opieki nad ubogimi;
  • 28 IX - św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech;
  • 30 IX - Święty Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński;
  • 1 X - Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich;

Bóg zapłać tym, którzy w ostatnim tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom ul. Lipowej. Na obecny tydzień powierzam świątynię opiece rodzin z ul. Ogrodowej i Spacerowej. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!