OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 IX 2016r.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś pierwsza niedziela miesiąca września. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej i modlitwa o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia.

W czwartek, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczynąi wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc - to pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy i prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców katechetów i wychowawców, był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, by poza nauką znaleźć właściwe miejsce. Zapraszamy do służby ministranckiej, lektorskiej, zespołu muzycznego i innych grup, działających w naszej parafii.

W przyszłą niedzielę składka na dalsze prace w naszej parafii. Wszystkim rodzinom, które do tej pory przyczyniły się finansowo do odnowienia naszego kościoła i jego utrzymania, składam gorące, Bóg zapłać!

W tym tygodniu patronują nam:

  • 7 IX – św. Melchior Grodziecki (1582-1619), pochodzący z Cieszyna jezuita, męczennik, który zginął podczas prześladowania katolików w Czechach (wspomnienie obowiązkowe);
  • 9 IX – bł. Aniela Salawa (1881-1922), świecka służąca, tercjarka z Krakowa, człowiek gorliwej modlitwy i umartwienia (wspomnienie obowiązkowe).

Bóg zapłać tym, którzy w ostatnim tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom ul. Parkowej. Na obecny tydzień powierzam świątynię opiece rodzin z ul. Kwiatowej. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!