OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 VIII 2016r.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj, 7 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym, a zarazem pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej.

Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdej i każdego z nas, w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce.

Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków, podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną.

XXV Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej gościła w naszej parafii. Jeszcze raz dziękują za okazaną pomoc, życzliwość i poczęstunek. Podziękowanie pragnę wyrazić wszystkim, którzy ofiarą wsparli przyjęcie tej pielgrzymki. Szczególnie podziękowania składam dla Pań z kuchni, Zespołu Caritas, młodzieży i wszystkim innym, którzy przez swoją pracę i poświęcony czas, okazali się tak bardzo pomocni. Bóg zapłać!

Natomiast w przyszły poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty a o godz. 11.oo parafialne dożynki.

„Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 8 VIII - św. Dominik, wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się w ówczesnej Europie herezje; założył Zakon Kaznodziejski;
  • 9 VIII - św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), patronka Europy; dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga, a jej poszukiwania zaowocowały także przepięknym traktatem teologicznym pt. Wiedza krzyża;
  • 10 VIII - św. Wawrzyniec, diakon i męczennik, którego życie, świętość i męczeństwo były opiewane przez wielu Ojców Kościoła;
  • 11 VIII - św. Klara, która zachęcona przykładem św. Franciszka z Asyżu poświęciła się całkowicie na służbę Bożą; habit zakonny otrzymała z rąk Biedaczyny z Asyżu.

Bóg zapłać tym, którzy w ostatnim tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom ul. Podkomorskiej od nr 1. do 15. Na obecny tydzień powierzam świątynię opiece rodzin z ul. Podkomorskiej od nr 16 do końca tej ulicy i mieszkańcom ul. Granicznej. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!