OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 VII 2016r.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

Rozpoczynamy XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.

Ze względu na ŚDM i transmisję telewizyjną Mszy Posłania, w przyszłą niedzielę, 31 lipca, nie będzie Eucharystii o godz. 11.oo. Jest to święto i naszej wspólnoty parafialnej. Prosimy o godne przyjęcie pielgrzymów, nie wstydźmy się naszej wiary. Celem tych Dni jest przeżycie wielkiej wspólnoty Kościoła Powszechnego, głoszenie i słuchanie słowa Bożego, sprawowanie sakramentów Pokuty i Eucharystii oraz radosne głoszenie Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Zadbajmy także o ich bezpieczeństwo, przyjmijmy ich jak swoich.

Parafia ma do dyspozycji kilkadziesiąt bezpłatnych biletów na to spotkanie. Zachęcamy młodzież do wyjazdu i przeżycia historycznych chwil w duchu wiary.

W poniedziałek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany, jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wyjazdów, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Jest to także patron ks. Krzysztofa, któremu z okazji imienin składamy najlepsze życzenia.

Jeśli ktoś miałby życzenie wspomóc finansowo przyjecie pielgrzymów na ŚDM, to dziś odbywa się zbiórka do puszek przed kościołem. Pierwsza dojedzie grupa 128 osób z Portugalii. Spodziewamy się ich w poniedziałek ok. godz. 6.oo, natomiast grupa z Brazylii zaszczyci nas swoją obecnością ok. godz. 14.oo, a we wtorek ok. 6.oo ostatnia grupa 39 osób z Portugalii. Grupa Lankijczyków ma dojechać później ze względu na kłopoty z wizami. Grupa z Wejherowa dojedzie do szkoły w swoim zakresie. Dziś po Mszy o godz. 16.3o, rodzinom rozdamy numery z przyjęciami pielgrzymów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 26 VII – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom.
  • 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza z Betanii; patronka życia domowego: gospodyń, kucharek, służących, pomocy domowych, hotelarzy.

Bóg zapłać tym, którzy w ostatnim tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom ul. Krakowskiej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię opiece rodzin z ul. Leśnej, Cichej i Spokojnej. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Na te szczególne dni życzymy szczególnego błogosławieństwa i łaski Chrystusa.

Szczęść Boże!