OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 VI 2015r.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem miłość Boga i bliźniego.

W czwartek, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny, a tym którzy odeszli do wieczności, prosimy o dar chwały nieba.

W piątek 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Czy jako chrześcijanie możemy powiedzieć o sobie, że jesteśmy solą dla ziemi? Warto sobie na to pytanie w cichości serca odpowiedzieć!

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. W piątek, o godz. 8.oo. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego. Eucharystia ta, niech będzie podziękowaniem, za wszelkie łaski otrzymane od Boga w tym czasie.

U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że nie ma wakacji od Boga i Jego przykazań. Na urlop warto zabrać ze sobą różaniec i Pismo św. Nie zapominajmy też, że każda niedzielna i świąteczna Eucharystia jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 21 VI - Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok Świętego Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży (wspomnienie obowiązkowe).

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, ul. Nadwiślańskiej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom ul. Kolistej od nr 1. do 30.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!