OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 V 2016r.

9 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Jeszcze dziś, jutro i pojutrze odprawimy majowe nabożeństwa i rozpoczniemy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Gorąco zachęcamy do licznego udziału.

Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest, jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.3o. Chorych będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.oo.

W czwartek, 2 czerwca, zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. W tym dniu przypada też rocznica uroczystej beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego ostatnich czasów, będziemy prosić o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie, oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

Zaś w pierwszy piątek miesiąca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele, jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. A w sobotę, 4 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych uroczystych dni.

W środę, 1 czerwca, Międzynarodowy Dzień Dziecka. W czasie tej Eucharystii módlmy się wspólnie o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

Bóg zapłać tym, którzy w ostatnim tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom ul. Nadwiślańskiej od nr 1. do 30. Na obecny tydzień powierzamy świątynię opiece rodzin z ul. Nadwiślańskiej od nr 31. do 60. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!