OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 V 2016r.

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły, z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

Niedziela ta w naszej parafii, jest także uroczystością I Komunii św. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali kościół i jego obejście na dzisiejszą uroczystość i tak pięknie zadbali o całą jej oprawę.

W przyszłą niedzielę, 15 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

Wciąż trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. Od poniedziałku rozpocznie się także Biały Tydzień, dzieci pierwszokomunijnych. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. Tyle ważnych spraw mamy do „omodlenia” przed obliczem Matki Bożej. W naszym kościele nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 17.3o. W czasie nabożeństw modlimy się szczególnie za: Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje.

Jak pamiętamy, w czasie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Powoli czas ten zbliża się do końca, zadbajmy o sumienne wypełnienie tego chrześcijańskiego obowiązku.

W piątek przypada kolejna rocznica objawień fatimskich, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Ta Jej prośba jest aktualna także dzisiaj, stąd podejmijmy ją ochotnym sercem. Wspomnijmy też dramatyczne wydarzenia, jakie rozegrały się na Placu Świętego Piotra

13 maja 1981 roku, kiedy próbowano zabić papieża Jana Pawła II. Dziękujmy Pani Fatimskiej za wszelkie łaski od Niej otrzymane i prosimy o Jej szczególną opiekę.

We poniedziałek zapraszamy rodziców dzieci z klasy IV, na spotkanie organizacyjne przed rocznicą I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie.

W przyszłą niedzielę, rocznica I Komunii św. Spowiedź dla tej grupy będzie w sobotę, od godz. 16.3o. Pierwsza próba we środę po Mszy św. i nabożeństwie majowym.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 14 V - św. Maciej, wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, męczennik.

Bóg zapłać tym, którzy w ostatnim tygodniu sprzątali kościół, rodzicom dzieci pierwszokomunijnym. Na obecny tydzień powierzamy świątynię opiece rodzicom dzieci przed rocznicą I Komunii św.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!