OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 V 2016r.

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś szósta niedziela Wielkanocy a zarazem pierwsza niedziela miesiąca. Wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy św. o godz. 17.3o. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel.

Kiedy wiele osób i rodzin boryka się z problemem bezrobocia, nie można pominąć okazji, jaką daje pierwszomajowe wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, aby żarliwie prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.

We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Na Mszy św. godz. 11.oo uroczyste obchody Dnia Strażaka, będziemy polecali Bożej Opatrzności wszystkich żyjących i zmarłych druhów pracujących lub zaangażowanych społecznie w pożarnictwie!

W piątek, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc z moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.3o. Chorych będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną, w piątek, od godz. 9.oo.

Jednocześnie w poniedziałek, wtorek i środę przypadają doroczne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

W przyszłą niedzielę, o godz. 11.oo, w parafii przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. 22. dzieci po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyło we Mszy św. Spowiedź przed tą uroczystością w sobotę od godz. 9.oo.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zaś 22. maja, w naszej parafii będziemy przeżywać Uroczystość Przenajświętszej Trójcy. Sumę odpustową odprawi ks. Stanisław Maślanka, kończąc obchody jubileuszu swojego 50lecia kapłaństwa. Parafian proszę o godne przyjęcie i uczczenie tego jubileuszu.

W drugą niedzielę miesiąca składka na dalsze prace w naszej parafii.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
  • 4 V – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków.

Bóg zapłać tym, którzy w ostatnim tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom ul. nr 1. do 35. Na obecny tydzień powierzamy świątynię opiece rodzicom dzieci przed I Komunią św. Sprzątanie w czwartek od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!