OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 IV 2016r.

4. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. W ten sposób nawiązujemy do najstarszego w chrześcijańskiej ikonografii wizerunku Jezusa, przedstawiającego Go, jako pasterza dźwigającego na swoich ramionach owcę, którą jest każdy z nas. Równocześnie ten dzień poświęcony jest modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne.

Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

Nie zapominajmy też, że źródłem naszej radości i mocy do ciągłego trwania przy Chrystusie, a jeśli odeszliśmy z powodu naszych słabości, do ciągłego powstawania, powracania, jest Boże miłosierdzie. Dlatego Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź świętą i Komunię wielkanocną.

Zapraszamy jeszcze raz na wspólne pielgrzymowanie do Sanktuarium św. Jana Pawła II do Łagiewnik i uczestnictwa w modlitwie w dniu 22 IV br. Wyjazd o godz.15.oo. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii, a koszt wyjazdu to 20 zł. Ze względu na wyjazd Msza św. z godz. 17.3o została przeniesiona na godz. 7.oo.

Wszystkim rodzinom, które do tej pory przyczyniły się finansowo do odnowienia naszego kościoła i jego utrzymania, składamy gorące Bóg zapłać! Składka z ostatniej niedzieli wyniosła 6060zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 23 IV – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech i w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską; obok Maryi, Królowej Polski, i św. Stanisława, główny patron naszej Ojczyzny.

Bóg zapłać tym, którzy w ostatnim tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom ul. Długiej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom ul. Jarzębinowej. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!