OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 III 2016r.

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! Ponieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść, aby dotarła do każdego ludzkiego serca. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana! Ponieśmy ją w świat, w naszą codzienność, aby dotarła do każdego ludzkiego serca.

Jako ludzie wierzący składamy sobie życzenia, aby wiara w obecność zmartwychwstałego Jezusa pośród nas przeniknęła nasze życie w każdym jego wymiarze. Wszystkim parafianom i gościom życzymy i modlimy się, ażeby w życiu każdego z Was nie zabrakło miłości, tej Bożej, której nauczył nas Pan Jezus wydając siebie z miłości za zbawienie świata; aby nie zabrakło radości pomimo trudnych chwil życiu i aby nie zabrakło na naszych stołach chleba powszedniego, za który teraz dziękujemy Panu Bogu przy świątecznych stołach. Szczęść Boże!

Poniedziałek - Drugi dzień świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w niedzielę. Ofiara na tacę w ten dzień przeznaczona jest na UJP II i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać!

W tym dniu tradycyjnie w naszej parafii poświęcamy pojazdy. Po modlitwie za kierowców wszystkie samochody będą przejeżdżały przez plac kościelny jak w poprzednich latach.

Zachęcamy bardzo gorąco do uczestnictwa w Mszach św. przez całą oktawę Wielkanocy. Pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, w tym szczególnym czasie. W piątek z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz.16.oo. W pierwszą sobotę Matkę Najświętszą prośmy o opiekę nad naszymi rodzinami. Chorych będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.oo.

W najbliższą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia. Główne uroczystości odbędą się w Krakowie - Łagiewnikach. Więcej informacji w gablotce parafialnej.

Zapraszamy na wspólne pielgrzymowanie do Sanktuarium św. Jana Pawła do Łagiewnik i uczestnictwa w modlitwie w dniu 22 IV 2016r. Msza św. rozpoczyna się o godz. 17.oo w Kościele Górnym. Po Mszy św. wyruszy Procesja światła z relikwiami św. Jana Pawła II. Po zakończeniu uroczystości przejście przez Bramę Miłosierdzia, aby zyskać odpust jubileuszowy i oddamy cześć relikwiom św. Janowi Pawłowi II. Wyjazd o godz. 15.oo Zapisy w zakrystii.

Zmiana z czasu zimowego (astronomicznego) na letni nastąpi w nocy z soboty dnia (26 marca) na niedzielę (27 marca) 2016r. Msza święta wieczorna w czasie letnim o godz. 17.3o.

Bóg zapłać tym, którzy w ostatnim tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom ul. Polnej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom ul. Długiej od nr 1 do 25. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!