OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 III 2016r.

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu, zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Do dziś towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej. Stąd jeszcze większa zachęta do tych, którzy w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Szczególnie zachęcamy do dobrego i owocnego przeżycia świętego czasu rekolekcji. Udział w rekolekcjach parafialnych jest potwierdzeniem tego, że jestem człowiekiem wierzącym i pragnę przeżyć święta w radości zmartwychwstania. Nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem.

W ostatnich dwóch tygodniach Wielkiego Postu, zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, w całym naszym kraju zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży, by świadomie wejść w tajemnicę Męki i śmierci Jezusa Chrystusa.

Zachęcamy, by nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i bliźnim jest sercem wielkodusznym. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek: od godz.15.oo do 18.oo. Przerwa od godz. 16.3o do 17.oo.

W najbliższą sobotę będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o rozwój i świętość własnej rodziny i innych osób powierzonych ich opiece. Wstawiennictwu św. Józefa będziemy również powierzać wszystkie osoby noszące Jego imię.

Przyszła niedziela, 20 marca, jest już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Podczas Mszy św. Poświęcimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie gałązki słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta - Chrystusa Mesjasza. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a o godz. 11.oo poświęcenie z procesją i konkurs na najpiękniejszą palmę.

W Niedzielę Palmową o godz. 18.oo, Droga Krzyżowa, która wyruszy z Gromca, przez Bobrek do Gorzowa. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Jej trasa prowadzi: ul. Traugutta, Kolonia, Kolistą, Dębową, Ks. Ogińskiej, Krakowską, Nowowiejską i Szkolną.

Grób Pański w swej wymowie symbolicznej, jest wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla naszego zbawienia. Kto zechciałby przyczynić się do upiększenia Grobu, może złożyć ofiarę na kwiaty do skrzynki przed ławkami. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!

Parafialny Zespół „Caritas”, przeprowadza dla rodzin potrzebujących wsparcia, zbiórkę produktów żywnościowych, a także rozprowadza baranki na stół wielkanocny. Bardzo gorąco zachęcam do takiego gestu miłości.

Bóg zapłać tym, którzy w ostatnim tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom: ul. Lipowej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom ul. Ogrodowej i Spacerowej. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!