OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 I 2016r.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

W pierwszy dzień Nowego Roku 2016r. Kościół celebruje uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego Narodu wynika, ze Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w chwilach trudnych. Wpatrujmy się w Nią, bo Ona nosiła pod swoim Sercem Źródło i Początek naszego życia, zbawienia - Jezusa Chrystusa. Maryja od początku trwała przy danym Bogu słowie, wpisując się w Boże dzieło odkupienia. Prośmy Maryję, by zbawienie ofiarowane każdemu z nas nie zostało zmarnowane.

Dziś także obchodzimy Światowy Dzień Pokoju. Prośmy Boga, by uczynił z nas narzędzia swojego pokoju. W Nowym Roku Pańskim 2016 stańmy się „pokój czyniącymi”. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy z tego daru Kościoła. Składka dzisiejszego dnia przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca i roku. Zmianka tajemnic różańcowych i różaniec wg intencji Ojca św. o godz. 8.oo. Po Mszy św. o godz.16.3o koncert kolęd, parafialnego zespołu muzycznego. Już dziś serdecznie zapraszamy.

U progu tego nowego kalendarzowego roku jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się źródłem życia Bożego w każdym z nas. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w nowym roku wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam w tym - 2016 roku - błogosławi i udziela swej mocy. Szczęść Boże!

W tym tygodniu patronuje nam:

  • W sobotę, 2 stycznia, w liturgii wspominamy świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów żyjących w IV wieku i Doktorów Kościoła.

Życzymy dobrego roku, wielu łask i błogosławieństwa Bożego.

Szczęść Boże!