OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.04.2021 - 25.04.2021

1. 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA
W trzecią niedzielę wielkanocną otwieramy ogólnopolski Tydzień Biblijny i przeżywamy Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Nasze życie wiele razy wydaje nam się, że straciło sens, marzenia rozsypały się jak domek z kart. Przypominamy uczniów, którzy wiedzą, że nic nie może zmienić ich sytuacji... a myśmy się spodziewali, a wyszło inaczej... A Chrystus, który dołączył do uczniów idących do Emaus i wyjaśniał im Pisma, wzywa również nas, abyśmy odkryli w ukrzyżowanym Nauczycielu zwycięskiego Mesjasza – Króla, jak jest napisane o Nim „w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach”. Postarajmy się w tym tygodniu codziennie o 15 minutową lekturę Słowa Bożego – Ewangelię św. Marka.

2. W dzisiejszą niedziele taca na potrzeby Caritas naszej Archidiecezji, a gospodarcza składka do kopert tydzień temu wyniosła 3100 zł i na konto parafialne wpłynęło 2640 zł. Serdecznie dziękujemy.

3. W związku ze stanem epidemii obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości między sobą 1,5 m jeśli się nie mieszka w jednym domu, również podczas święcenia pokarmów. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 36 osób. Komunię prosimy przyjmować jeśli to możliwe na rękę.

4. Przypominamy, że w poniedziałek, środę i piątek poszczególne grupy z kl. 3, dzieci przed I Komunią świętą przychodzą wraz z rodzicami na Mszę św. o 17:30.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.04.2021 - 18.04.2021

1. 2 NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Miłosierdzie nie oznacza bowiem zniesienia zasad sprawiedliwości. Bóg szanuje naszą wolną wolę i nasze życiowe wybory. Dlatego ponosimy skutki naszych grzechów i możemy je ponosić w wieczności, jeśli nie damy się ogarnąć Bożemu Miłosierdziu. Mimo pandemii, mimo ograniczeń w naszych świątyniach, mimo lęków nam z tym towarzyszących – przeżycie w wierze niedzielnej liturgii gwarantuje wskrzeszenie naszej duszy.

2. Dziś w Święto Bożego Miłosierdzia rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przyjmując Boże miłosierdzie stajemy się bardziej zdolni do dawania siebie, do niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. W przyszłą niedziele taca na potrzeby Caritas naszej Archidiecezji, a dzisiaj składka gospodarcza do kopert i na konto parafialne.

3. W środę 14 kwietnia 2021 r. obchodzić będziemy ustanowione przez Sejm RP Święto Chrztu Polski. W tym dniu należy pamiętać o modlitwie w intencji Ojczyzny oraz wywiesić flagę watykańską i państwową.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.04.2021 - 11.04.2021

1. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Każda godzina naszego życia naznaczona jest zwycięstwem Jezusa nad śmiercią. Przenosi nas w wymiar, gdzie możemy nawet wobec śmierci stanąć z radością i powiedzieć jej: „ Gdzie jesteś, gdzie twój oścień?” Godzina Mszy Świętej Wielkanocnej, którą sprawowaliśmy, umożliwia nam bieg do pustego grobu. Duchowo przenosi nas nad jezioro Galilejskie, gdzie Pan je śniadanie z uczniami, i do Wieczernika, gdzie umacnia naszą słabą wiarę. Życzymy wszystkim, aby ta wielka radość i blask Zmartwychwstania Pańskiego, która przepełnia dziś cały świat, opromienia nasze zakamarki serca i daje nadzieję, że życie człowieka tu na ziemi zmieni się, ale nigdy się nie skończy. Niech ta nadzieja ożywia nas, pomoże powstawać ze swych słabości, pokonywać wszelkie epidemie, daje radość Życia. Niech Ten, który jest DROGĄ, PRAWDĄ i ŻYCIEM, pokazuje nam, jak na co dzień kierować się miłością, by także inni dostrzegli w nas jego uczniów i braci. Chrystus Zmartwychwstał. Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja. Szczęść Boże wszystkim.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy mimo trudnego czasu pandemii i ograniczeń, na różny sposób pomogli w przeżyciu tych wielkich dni naszej wiary: osobom, które oczyścili teren wokół kościoła i plebani po zimie, przygotowującym dekoracje ciemnicy, Bożego Grobu, zaangażowanym w przebieg liturgii i ich uczestnikom , wszystkim adorującym Chrystusa. Niech Chrystus Wam błogosławi.

3. W związku ze stanem epidemii obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości między sobą 1,5 m jeśli się nie mieszka w jednym domu, również podczas święcenia pokarmów. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 36 osób. Komunię prosimy przyjmować jeśli to możliwe na rękę.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.03.2021 - 04.04.2021

1. 6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU NIEDZIELA PALMOWA

Niedziela Męki Pańskiej wprowadza nas w obchody Wielkiego Tygodnia, a zarazem w najważniejsze tajemnice naszej wiary. Przechodząc wraz z Panem drogę jego Męki, uwielbiamy Boga za jego miłość do każdego z nas. Wyrazem tej miłości jest krzyż Jego Syna.

2. W Wielkim Tygodnia po południu / poniedziałek – czwartek / przed mszami okazja do spowiedzi. Natomiast Liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18:00. W Wielki Piątek i Wielka Sobotę w ciągu dnia podczas adoracji Pana Jezusa w ciemnicy czy przy grobie będzie tez możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

WIELKI CZWARTEK – 18:00 – MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ

z przeniesieniem Pana Jezusa do tzw. Ciemnicy / kaplica w przedsionku kościoła / oraz adoracja do 19:30.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.03.2021 - 28.03.2021

1. 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Celem Nowego Przymierza z Bogiem jest wprowadzenie nas w taką relację z Bogiem, w której prawo wypływa z naszego wnętrza, a nie jest czymś zewnętrznym. Żeby to się stało, Chrystus musiał oddać Życie na krzyżu. Dlatego zasłaniamy krzyże, aby dostrzec Jego w nas. Każda Msza św. jest dziękczynieniem za dar krzyżowej śmierci Chrystusa.

2. Przyszła niedziela to niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświecenie palm.

3. W ciągu tygodnia przed mszami okazja do spowiedzi. Nie będzie specjalnego dnia spowiedzi z przyczyn epidemicznych. W związku ze stanem epidemii dalej obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 49 osób.

4. We czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 8: 00, 16: 30 i 17:30. Na Msze św. o 16: 30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami. Po Mszy św. będzie dla nich spotkanie. Zapraszamy na Mszę św. również kobiety oczekujące potomstwa, aby prosić dla nich o błogosławieństwo. Na każdej mszy św. można złożyć deklaracje o duchowej adopcji dziecka poczętego. Są do zabrania na gazetniku.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.03.2021 - 21.03.2021

1. 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Czwarta niedziela wielkiego postu to niedziela radości, bo jesteśmy coraz bliżej obchodów najważniejszych świąt – świąt naszego odkupienia czyli Wielkanocy. Eucharystia jest radosnym dziękczynieniem za dar zbawienia w Jezusie Chrystusie, który staje się już teraz naszym udziałem. Dzięki zmartwychwstaniu – rozwija się i trwa nasza wiara. Przez chrzest zostaliśmy powołani do życia w światłości Chrystusowej. Przez wielkopostną pokutę mamy odrzucić grzechy, które są naszą ciemnością i powrócić do światła, które dla nas jaśnieje w Chrystusie, a który napełnia nas radością życia w Bogu.

2. Dziś ostatni dzień nauk rekolekcyjnych. Dziękujemy Księżom Salezjanom za trud przepowiadania słowa Bożego do naszych serc. Przez okres Wielkiego Postu przed mszami w ciągu tygodnia okazja do spowiedzi. Nie będzie specjalnego dnia spowiedzi z przyczyn epidemicznych. W związku ze stanem epidemii dalej obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 49 osób.

3. Z racji Roku św. Józefa i miesiąca marca Jemu poświęconemu, trwamy w modlitewnej nowennie do tego Patrona Kościoła Świętego i naszych rodzin przed Jego Uroczystością. W piątek w uroczystość Msze św. o godz. 8: 00; 16:30 i 17: 30. Nie obowiązuje post.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 49