OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.11.2023 - 03.12.2023

  UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. W ostatnią niedzielę roku kościelnego zbieramy się na Eucharystii, by oddać cześć Chrystusowi Królowi, który umarł i zmartwychwstał, by przygotować nam królestwo za każdy dobry czyn, za to żeśmy Go dostrzegli w świecie i przypominali światu, że On ukochał każdego człowieka.

 2. Dziś po każdej Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, odśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Jezusa i odmówimy akt poświęcenia Królowi Wszechświata, za który można uzyskać odpust zupełny w dniu dzisiejszym.

 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Na Mszach św. błogosławienie świec i opłatków na stół wigilijny, które będą rozprowadzać Panie z Zespołu Charytatywnego po Mszach świętych. Dochód z ich sprzedaży na cele charytatywne w naszej parafii i diecezji.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.11.2023 - 26.11.2023

  33 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Wszystko mamy od Boga. On ubogacił nas swymi darami, swą łaską, miłością, zbawieniem. Przez swe życie, wiarę i dobrą wolę mamy pomnażać dobra otrzymane od Boga. Udział w Eucharystii jest także pomnażaniem Bożych talentów, aby pełniej zajaśniała w nas prawda, że wszystko mamy od Boga, że On uczynił nas synami światłości, że On uczyni nas włodarzami nieba i uczestnikami swojej radości.

 2. Dziś przeżywamy ustanowiony przez papieża Franciszka VII Światowy Dzień Ubogich w Kościele, pod hasłem: «Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka» (Tb 4,7). Część składki przeznaczona jest na sprawy związane z obchodzonym Światowym Dniem Ubogich.

 3. Przyszła niedziela kończy okres liturgiczny Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. Za dwa tygodnie Adwent, rozpoczynający nowy rok liturgiczny.

 4. Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zaprasza w przyszłą niedzielę na obchody Diecezjalnego Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie. Informacje w gablocie.

 5. W środę na Mszę św. o 17: 30 zapraszamy uczniów z kl. 6 i 7 przygotowujących się do bierzmowania. Po Mszy spotkanie formacyjne.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.11.2023 - 19.11.2023

  32 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Udział w Eucharystii jest znakiem naszego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Przychodzimy więc, by stanąć przed ołtarzem jak mądre panny z zapalonymi lampami. Czuwamy na modlitwie, by kiedyś wejść ma wieczne gody Baranka. Niech więc płoną nasze serca wiarą i miłością, by już tutaj być blisko Pana, by kiedyś otrzymać obiecane życie wieczne.

 2. Zostały rozpoczęte prace z remontem schodów do kościoła. Troszkę to potrwa. Chcemy o ile się da wykorzystać materiał do obłożenia schodów bocznych na plebanię. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o ostrożność. W dzisiejszą niedzielę składka gospodarcza do kopert, jeśli by ktoś chciałby się dołączyć z większą ofiarnością to bardzo prosimy i już z góry dziękujemy za hojność.

 3. Kościół dziś obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jest on przeżywany pod hasłem "To jest nasz dom". Część tacy dzisiejszej zostanie przekazana na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.. Dziękujemy za ofiarność.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5.11.2023 - 12.11.2023

  31 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Jako królewskie kapłaństwo i lud święty nabyty Krwią Chrystusa, przychodzimy przed oblicze Boże, by stanąć w prawdzie przed naszym Panem i przed sobą. Boże słowo stawia nam wymagania i prostuje błędne mniemanie o sobie. Ofiara Chrystusa przynosi nam uzdrowienie. Odrzućmy więc obłudę i pychę, by dotarło do nas wezwanie Boga i by dokonało się nasze nawrócenie

 2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy swoją obecnością i modlitwą uświetnili obchody Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego w kościele i na cmentarzu. Dziękujemy osobom, które przywiozły kwiaty na udekorowanie kościoła z okazji Uroczystości Poświęcenia Kościoła i Wszystkich Świętych i przyozdobili nimi kościół. Dziękujemy również tym, którzy przez październik znaleźli czas na wspólną modlitwę różańcową w naszym kościele.

 3. Przypominamy że do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwy przynajmniej w myśli za zmarłych i ofiarować je za dusze w czyśćcu cierpiące. W pozostałe dni roku jest to odpust cząstkowy.

 4. W sobotę przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. za Ojczyznę o godz. 8:00.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.06.2023 - 18.06.2023

1. 10 NIEDZIELA ZWYKŁA

Bóg powołuje ludzi, by nieśli Jego miłość światu. Ofiara, którą składamy, ma być wyrazem naszego zaufania do Boga, znakiem ukochania prawdy o Bogu, który jest miłosierny i przebaczający. Przez nią Bóg nas uświęca, a my idąc w życie niesiemy ludziom najwyższe wartości dobra i życzliwy stosunek do wszystkich.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia uroczystości Odpustowej naszej parafii i uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy Strażakom O S P Bobrek, Policji, paniom z Róż Różańcowych, Margaretek, Zespołu Charytatywnego, Służbie Liturgicznej, Scholi, pani Organistce i panom Kościelnym, osobom przygotowującym ołtarze i ofiarodawcom na ich ustrojenie, dzieciom sypiącym kwiaty i z dzwoneczkami, dzieciom w strojach komunijnych i wszystkim uczestnikom procesji. Niech Pan zawsze pomnaża waszą wiarę.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.06.2023 - 11.06.2023

1. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Bóg jest tajemnicą. Objawił jednak ludziom swoją wielką miłość, aby dać wszystkim udział w życiu wiecznym. Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca. W imię Trójcy Świętej rozpoczęliśmy tę ofiarę, trwajmy więc zawsze złączeni z Bogiem, który nas kocha, zbawia i uświęca

2. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za przepowiadane do nas słowo Boże naszemu rodakowi ks. Jackowi Pędziwiatr. Po Sumie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Msza św. z procesją do 4 ołtarzy o godz. 8:00. Pozostałe Msze św. w tym dniu: o 10:00 w kaplicy DPS i o godz. 11:15 w kościele. Trasa procesji jak w ubiegłym roku.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 69