Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmku

W związku z ciężką sytuacją panującą w kraju i na świecie, ale przede wszystkim, w trosce o zdrowie Parafian, MOPS Chełmek informuje, iż przystąpił do ogólnopolskiego programu „Wspieraj Seniora”.

W ramach programu MOPS Chełmek podejmuje działania mające na celu wsparcie samotnych Seniorów w wieku 70+, decydujących się na pozostanie w domu w czasie pandemii.

Usługa wsparcia oferowanego przez MOPS Chełmek będzie polegała na dostarczeniu zakupów, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej. Obowiązek zapłaty za zakupy pozostaje po stronie Seniora.

Apelujemy do społeczności lokalnej o czujność i troskę oraz o przekazanie do MOPS Chełmek informacji, jeśli w okolicy znajdują się seniorzy potrzebujący pomocy, spełniający wyżej wymienione warunki (tj. osoby samotne w wieku 70+).

Zgłoszenia można dokonać poprzez ogólnopolską infolinię 22 505 11 11 lub bezpośrednio w MOPS Chełmek, pod nr tel. 033 842 01 66.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 31.12.2020r.

Nie bądźmy obojętni, zapytajmy o potrzeby sąsiada!

 

Dodatkowo informujemy o prowadzonym przez MOPS Chełmek naborze Wolontariuszy.

Jeśli los osób potrzebujących pomocy nie jest Wam obojętny, chcecie pomagać, poznawać ludzi, poszerzać swoje doświadczenie zawodowe, zacznijcie od wolontariatu.

Podzielcie się sercem w tych trudnych czasach i zgłoście się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chełmku.