Komunikat Parafii Przenajświętszej Trójcy w Bobrku
sobota, 14 marca 2020 17:12

Drodzy Parafianie!

Zgodnie z zaleceniem rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów o wprowadzeniu w Polsce zagrożenia epidemicznego i komunikatem Przewodniczącego KEP oraz naszego Metropolity Krakowskiego informuję, że:

1. Msze Święte i nabożeństwa w niedzielę i dni powszednie będą odprawiane według przyjętych intencji i w godzinach ich odprawiania.

2. Msze Święte w DPS w Bobrku są odprawiane wyłącznie dla pensjonariuszy. Zamówione tam intencje będą przeniesione do odprawienia w kościele parafialnym według wykazu na tablicy ogłoszeń i stronie parafialnej.

3. Zachęcamy do skorzystania z udzielonej dyspensy przez Księży Biskupów, według podanych kryteriów. Ci którzy będą brali udział we Mszy Świętej – szczególnie rodziny, które zamówiły intencje mszalne, aby siedzieli w ławkach w rozproszeniu.

4. Zachęcamy również do korzystania we Mszy Świętej za pośrednictwem telewizji i radia, których terminy godzin są podane przez telewizję i radio, oraz znajdują się na stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń.

5. Wykorzystajmy też ten czas na wspólną rodzinną modlitwę i rozmowę o wartościach w życiu człowieka chrześcijanina, o pogłębienie katechizmu i lekturę Pisma Świętego.

6. Szczególnie włączmy się w ogólno kościelną modlitwę różańcową o godz. 20.30 w intencji zaprzestania epidemii, w intencji chorych, służby zdrowia i wszystkich, którzy starają się opanować wirusa.

7. Na ten trudny czas serdecznie pozdrawiamy i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa zapewniając o modlitwie.

Ks. Proboszcz i wikariusz

Msze święte w niedzielę transmitowane od 6:00 do 21:30 --> PRZEJDŹ