Wincentyńskie Dni Młodzieży
sobota, 20 lutego 2016 22:23

Z życia WMM

Kliknij, aby przeglądać!

Wincentyńskie Dni Młodzieży odbędą się w tym roku, w dniach 23-25 lipca, tuż przed ŚDM,  w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000". Zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 15 lat do Piekar. Przyjadą tam Wincentianie z całego świata by dać świadectwo swojej radości w rodzinie wincentyńskiej, umocnić swoją wiarę i  podzielić doświadczeniem Boga! Koordynatorem WDM 2016 w Piekarach jest ks. Jacek Kuziel CM, dyrektor WMM w Polsce. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa:”Wincentianie wierni miłosierdziu”.

Magdalena Saternus

Przygotowując się do WDM  możecie włączyć się przez akcję #‎FollowVincent!

Chcesz podążać za św. Wincentym, iść jego śladami, naśladować jego nieskończoną pomysłowość w dziełach miłosierdzia - dołącz!
Co trzeba zrobić:
1. znajdź w swojej okolicy wizerunek św. Wincentego a Paulo - obraz, figurę, cokolwiek
2. zrób sobie selfie ze św. Wincentym
3. wyślij zdjęcie mailem ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub wrzuć na  (#FollowVincent).
Dołącz dwa słowa opisu miejsca, gdzie zdjęcie było wykonane (wystarczy miasto albo kościół, parafia, szkoła itp.)

A już niedługo przegląd piosenki religijnej Vincentiana 2017 !!!

www.mlodziezmaryjna.pll

Wincentyńska Młodzież Maryjna
niedziela, 04 listopada 2012 00:27

Spotkanie Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej w Choczni
środa, 10 października 2012 00:00

foto:  JMV

Dnia 06.10.2012 jako Stowarzyszenie Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej wyruszyliśmy na spotkanie formacyjne, które odbyło się na terenie parafii w Choczni, gdzie ugościły nas siostry szarytki na czele z siostrą Sabiną Konopką. W spotkaniu oprócz nas brały udział wszystkie stowarzyszenia z naszego okręgu czyli parafie w: Bystrej, Gierałtowicach i gospodarze z Choczni.

Oficjalne otwarcie spotkania rozpoczęła modlitwa, po której nastąpiła prezentacja poszczególnych grup. Uczestniczyliśmy również we mszy św. w Kościele Narodzenia św. Jana Chrzciciela sprawowanej przez ks. Fryderyka. Później chętnie skorzystaliśmy z zaproszenia na obiad. Wysłuchaliśmy konferencji jak w dzisiejszych czasach unikać grzechu aby móc tytułować się „żołnierzem Chrystusa” i uczestniczyliśmy w pracy w grupach dotyczącej wiary; czym ona właściwie jest i co nam daje oraz prezentowaliśmy pantomimę, w ktorej było ukryte słowo „Prawda”. Na zakończenie, wieloletnia animatorka wspólnoty Dzieci Maryi z naszej parafii, Elżbieta Wilczak poruszyła bardzo ważną kwestię przynależności do stowarzyszenia. Przypomniała, że w momencie gdy dziecko otrzymuje medal jest ono nierozłącznie związane z osobą Matki Boskiej i oddaje się Jej w opiekę wypowiadając Akt oddania. Coraz częściej występujące zjawisko oddalania się od stowarzyszenia i Matki Boskiej w końcu skutkuje opuszczeniem stowarzyszenia. Przynależność do Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej to nie tylko dobra zabawa i śpiew ale również pewne zobowiązanie do życia w określony sposób, do wyrzeczenia się grzechu, do trwania w modlitwie i oddaniu Maryi.

Różaniec odmówiliśmy już w naszej parafii po powrocie. Podsumowując spotkanie w Choczni można powiedzieć, że służyło ono nie tylko zbudowaniu relacji między stowarzyszeniami z różnych parafii ale przede wszystkim wspólnej modlitwie i dobrej zabawie.

Adam Nosal

MEDALOWANIE 2012