OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.10.2019 - 20.10.2019

1. 28 NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

Wdzięczność to postawa wynikająca nie z tego, ile dostaliśmy, ale z tego, że wszystko, co mamy, jest darem Bożej dobroci. Tylko wtedy, gdy głęboko w sercu uwierzymy, że Bóg jest dobry, będziemy potrafili wrócić do Niego, przyjąć to, co nam daje, i w postawie wdzięczności dzielić się tym z innymi.

2. W tą niedzielę w całej Polsce przeżywamy 19 Dzień Papieski. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Natomiast składka dzisiejsza do kopert na sprawy gospodarcze parafii m in. wyremontowaliśmy, w tym tygodniu zakończono prace łazienki na plebanii obok kuchni, która była w opłakanym stanie. A przygotowujemy się do audio wizualnego wystroju kościoła. Część będzie z dotacji, którą otrzymaliśmy, a część ze środków własnych parafii. Bóg zapłać za ofiarność.

3. Na wypominki za zmarłych składamy w zakrystii po mszach św., również w tygodniu.

4. Dziś w Polsce wybory parlamentarne, które jak słyszeliśmy w komunikacie tydzień temu, uczestnictwo w nich jest naszym moralnym obowiązkiem obywatela wobec Ojczyzny.

5. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe w tygodniu na godz. 17: 00, a po nim Msza św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16: 00 i po nim Msza św. Każdy uczeń winien być co najmniej dwa razy w tygodniu na różańcu. A w sposób szczególny zapraszam na różaniec : w poniedziałki – kl. 6; we wtorki – kl. 3; w środę – kl. 7 i 8; w czwartki – kl. 5; w piątki – kl. 1 i 2. Poszczególne klasy w te dni prowadzą modlitwę różańcową.

6. W poniedziałek o godz. 18: 15 zapraszamy parafian powyżej 18 roku życia do wzięcia udziału w I edycji Kursu Alpha organizowanego w naszej Parafii. Miejsce spotkań – salka na plebani, wejście od kościoła.

KATECHEZY DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

KL. 6 – spotkania formacyjne / 10 spotkań / ma od półrocza w poniedziałki

KL. 7 – W pierwsze i trzecie środy miesiąca

KL. 8 – W drugie i czwarte środy miesiąca

Spotkania rozpoczynają się od uczestnictwa we Mszy św., a potem spotkanie formacyjne w salce na plebanii. Wszystkich spotkań jest 20 w danym roku formacyjnym.

Wszyscy kandydaci mają systematycznie korzystać z Sakramentu Pokuty / co miesięczna spowiedź / uczestniczyć jak najliczniej w nabożeństwach różańcowych, majówkach, Drodze Krzyżowej, Triduum Paschalnym, oraz w co niedzielnej Mszy św. i w święta nakazane jak również włączać się w życie wspólnoty parafialnej.

Nasz Dom - październik 2019

Kliknij, aby przeglądać!

ZAPYTANIE OFERTOWE

Informacja o wyniku postępowania na zakup sprzętu audiowizualnego do Kościoła pw. Przenajświętszej Trójcy w Bobrku (w odpowiedzi na zapytanie ofertowe z dnia 19.09.2019r.)

Szczegóły >>>

Przedmiotem zamówienia jest zakup innowacyjnego sprzętu audiowizualnego do Kościoła pw. Przenajświętszej Trójcy w Bobrku.

Szczegóły >>>

Pielgrzymka do Chorwacji (6 dni)