Obrzędy Wielkiego Tygodnia do wykorzystania w domu
Modlitwa w rodzinie w Wielki Czwartek -
pobierz >>
Modlitwa w rodzinie w Wielki Piątek -
pobierz >>
Wielka Sobota - Modlitwa Wielkanocna w rodzinie -
pobierz >>
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.04.2020 - 12.04.2020

1. 6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

Palma, którą trzymamy w ręku w dzisiejszą niedzielę, i którą przyozdobimy nasz stół w naszych domach, jest palmą męczeństwa, cierpienia, które nosimy, każdy z nas w tych trudnych dla nas dniach. Nagrodą za trud i cierpienie poniesione z miłości. Idąc w cichości serca i w oddaleniu od siebie, idziemy za Jezusem, który dobrowolnie oddał życie dla naszego zbawienia. Uczymy się pragnąć już nie płytkiej radości z tego co przyjemne, ale radości, która jest owocem oddania siebie innym, nawet jeśli idzie ono przez krzyż i cierpienie.

2. W związku z epidemią, ograniczone jest uczestnictwo we Mszy św. do pięciu osób. Msze św. odprawiane są według przyjętych intencji. Najwyżej niech przyjdzie ktoś kto zamawiał intencję Mszy św. Wykorzystajmy TV, radio, Internet , aby w ten sposób uczestniczyć we Mszach św. i włączmy sie również modlitwę rodzinną czy indywidualną zwłaszcza o godz. 20. 30 różaniec święty o ustanie epidemii. W parafii nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie! Jednak skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania jest możliwe dla tych, którzy o to osobiście poproszą. Wskazane jest uprzednie, telefoniczne umówienie. Miejscem takiej spowiedzi będzie zakrystia bądź salka parafialna, chyba że ktoś poprosi o przyjazd do domu.

Więcej…
 
Zapraszamy na retransmisję Mszy św. o 17:30

 
Życzenia na Wielki Tydzień i Święta Zmartwychwstania Pańskiego

Drodzy Parafianie

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, trzeba nam zawsze pamiętać, ze Bóg nas nigdy nie opuścił. On zawsze czeka na nas z otwartymi ramionami by nas przygarnąć do Swego Serca abyśmy z Niego czerpali nadzieję. Przed nami Wielki Tydzień. Czas szczególnego wejścia w siebie i złączenia się z Misterium Paschalnym. Choć w oddaleniu – bądźmy w zjednoczeniu. Trwajmy w Miłości, która nieustane. Chciejmy prosić aby została z nami, nie tylko na te dni, na Zmartwychwstanie, ale byśmy uwierzyli wraz z całym Kościołem, że żyje. Chciejmy prosić jak uczniowie z Emaus – zostań z nami, Jezu Przyjacielu i Bracie i pewna nadziejo i ostojo dla ludzkości kroczącej drogami czasu. Wlewaj w nasze osłabłe dusze i ciała swoje Słowo, które pochodzi od pełnego miłości Ojca, byśmy wzmocnili osłabłe kolana, byśmy śmiało kroczyli przez życie, żyjąc tym Słowem. Wlewaj ufność i nadzieję, byśmy nie tracili ducha, a szczególnie tym, którzy szukają sensu swojej egzystencji, którzy są zagubieni lub nieśmiali. Byśmy rozbudzili w sobie i docenili smak coniedzielnej Mszy Świętej i karmienia się Twoim Ciałem, bo teraz w oddaleniu cierpimy Jego głód. Niech w nas żyje Twój Duch, który niech nas jednoczy i pobudza do świadczenia o Tobie w braciach, pośród których żyjemy, pracujemy, uczymy się i jesteśmy.

Niech Zmartwychwstały Pan obdarza Was zdrowiem, radością i pokojem. Błogosławionych świąt razem choć osobno.

Szczęść Boże Ks. Józef Sowa - proboszcz

Ps. Jestem cały czas do waszej dyspozycji. Jeśli potrzebujesz w tych dniach szczególnej rozmowy, pragniesz się wyspowiadać czy przyjąć Jezusa w Komunii św. – zadzwoń 600 062 359 lub 33 846 30 30

Wasz Proboszcz

 
Wskazania na Święte Triduum Paschalne 2020 roku

Publikujemy wskazania metropolity krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na Święte Triduum Paschalne 2020 roku.

Czytaj >>

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>