OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.08.2019 - 25.08.2019

1. 20 NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

Słowa dzisiejszej liturgii przypominają, że wierność Bożemu słowu zawsze łączy się z cierpieniem. Odczuło to szczególnie wcielone Słowo Ojca – Jezus Chrystus. Konfrontacja z cierpieniem z powodu wierności czeka każdego, kto idzie za Nim. Ale On – Jezus, przychodzi nam z pomocą, gdy w codzienności mamy dawać świadectwo wiary. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud pielgrzymowania na Jasną Górę i modlili się za nasza parafię .

2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 15: 00 będzie dodatkowa Msza św. przy kapliczce / ul. Długa / w int. mieszkańców – od gradobicia.

3. W zakrystii są do nabycia albumy o kościołach naszej archidiecezji z naszego rejonu. Koszt 80 zł.

4. Dziękuję mieszkańcom ul. Parkowa nr 61 do końca, za troskę o świątynie. W sobotę proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Nowa i Cicha.

Pielgrzymka do Chorwacji (6 dni)

Nasz Dom - czerwiec - sierpień 2019

Kliknij, aby przeglądać!

Informcja MOPS w Chełmku

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmku zachęca do składania wniosków o świadczenie wychowawcze (500+) oraz o świadczenie „Dobry start” (300+) drogą elektroniczną już od 01.07.2019 r., a w formie papierowej od 01.08.2019 r.

Szczególnie ważne jest, by wnioski o świadczenie wychowawcze (500+) składać nie tylko na pierwsze dziecko, ale także na kolejne dzieci, na które świadczenie jest przyznane do 30.09.2019 r.

Wszelkich informacji udzielają pracownicy Działu Świadczeń dla Rodzin MOPS w Chełmku pod nr tel.: 33/842-01-71