Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na 2019 rok
poniedziałek, 31 grudnia 2018 22:50

Królowo RóżańRóżaniecca św. módl się za nami

Pierwsza sobota miesiąca zmiana tajemnic różańcowych -

Maj 2019

Intencja ewangelizacyjna: za Kościół w Afryce.

Aby Kościół w Afryce, przez zaangażowanie swoich wiernych, stał się zaczynem jedności dla swoich członków oraz znakiem nadziei dla całego kontynentu.

Styczeń 2019

Intencja ewangelizacyjna: za młodzież.

Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby idąc za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do niesienia światu radości Ewangelii

Luty 2019

Intencja powszechna: za ofiary przemocy.

O wielkoduszne przyjmowanie ofiar handlu ludźmi i przymusowej prostytucji oraz wszelkiej innej przemocy.

Marzec 2019

Intencja ewangelizacyjna: za chrześcijańskie wspólnoty.

Aby wspólnoty chrześcijańskie – szczególnie te, które są prześladowane – odczuły, że są blisko Chrystusa, a ich prawa były respektowane.

Kwiecień 2019

Intencja powszechna: za pracowników na obszarach wojennych.

Za lekarzy i ich współpracowników humanitarnych na terenach objętych wojną, którzy ryzykują swoje własne życie dla ocalenia życia innych.

Maj 2019

Intencja ewangelizacyjna: za Kościół w Afryce.

Czerwiec 2019

Intencja ewangelizacyjna: za kapłanów.

Aby kapłani, przez skromność i pokorę swojego życia, zaangażowali się na rzecz aktywnej i solidarnej służby najbardziej potrzebującym.

Lipiec 2019

Intencja powszechna: o sprawiedliwość.

Aby osoby wymierzające sprawiedliwość kierowały się uczciwością i aby obecna na świecie niesprawiedliwość nie miała ostatniego słowa.

Sierpień 2019

Intencja ewangelizacyjna: za rodziny.

Aby rodziny, przez życie modlitwy i miłości, stawały się coraz lepszymi “szkołami prawdziwego wzrostu człowieczeństwa”.

Wrzesień 2019

Intencja powszechna: za polityków, naukowców i ekonomistów.

Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali na rzecz ochrony mórz i oceanów na świecie.

Październik 2019

Intencja ewangelizacyjna: o Ducha Świętego.

Aby tchnienie Ducha Świętego zrodziło nową misyjną ”wiosnę” w Kościele.

Listopad 2019

Intencja powszechna: o komunikację i pojednanie.

Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie wspólnie żyją różnorodne wspólnoty religijne, zapanował duch dialogu i pojednania.

Grudzień 2019

Intencja powszechna: za dzieci.

Aby każdy kraj podjął, priorytetowo i zdecydowanie, działania mające na celu polepszenie przyszłości dzieci, szczególnie tych cierpiących.