DZISIAJ MÓWIMY DO ZOBACZENIA
niedziela, 25 czerwca 2017 12:00

fot.K. Saternus

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." - Jan Paweł II

Czcigodny Księże Proboszczu

W imieniu Parafialnego Zespołu Muzycznego i Pani Organistki pragniemy w kilku słowach podziękowania wrócić myślami do naszych wspólnych chwil - tych muzycznych i nie tylko.

Z inicjatywy Księdza kilka lat temu powstał nasz zespół. Formując grupę muzyczną, stworzył nam Ksiądz warunki do rozwijania swoich talentów i pasji do muzyki. Cotygodniowe próby, wypełnione śpiewem i radością, nie mogły odbyć się bez słodkich przekąsek. Zwieńczeniem całorocznej pracy były organizowane z pomocą Księdza bożonarodzeniowe koncerty, do których mamy szczególny sentyment. Wiele godzin prób spędzaliśmy zawsze w miłej atmosferze, a wspólne kolędowanie łączyło nas w jedną, wielką rodzinę. W naszych myślach pozostaną również chwile spędzone przy ognisku i w górach. Dzisiaj dziękujemy za poświęcony nam czas, dobre słowo i uśmiech, którym nas Ksiądz obdarzał.

Na dalszą kapłańską posługę życzymy Księdzu nieustającej wiary, nadziei i miłości. Niech każdy kolejny dzień przyniesie wiele radości i spokoju ducha, a nowa parafia wypełniona będzie życzliwymi i szczerymi ludźmi.

Wierzymy, że Ksiądz mając w pamięci nasz zespół, będzie chciał kontynuować muzyczne dzieło i stworzyć nową muzyczną grupę. Dla nas będzie to świetna okazja do spotkania i wspólnego śpiewania na chwałę Bożą! Dlatego też nasze dzisiejsze słowa nie są POŻEGNANIEM. My mówimy dzisiaj DO ZOBACZENIA.

Szczęść Boże!

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Parafialnego Zespołu Muzycznego
sobota, 14 stycznia 2017 13:31

Do szopy, do szopy wszyscy

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Parafialnego Zespołu Muzycznego
piątek, 06 stycznia 2017 23:31

fot.K. Saternus

BOŻONARODZENIOWE SPOTKANIE KOLĘDOWE
niedziela, 03 stycznia 2016 22:25

fot. Krzysztof Saternus

W pierwszą niedzielę nowego roku w naszym bobreckim kościele, tradycyjnie jak co roku, odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Parafialnego Zespołu Muzycznego, przeplatanych wspaniałymi wierszami księdza Jana Twardowskiego.

Kolędy tworzą jedyny i niepowtarzalny klimat wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia. Nie ma innych pieśni, które byłyby śpiewane z tak głębokiej potrzeby serca jak właśnie kolędy. To one przenoszą nas do czasów szczęśliwego dzieciństwa i wzruszają do łez. Są naszą modlitwą i jednocześnie wyznaniem wiary. Aby te jedne z najpiękniejszych pieśni bożonarodzeniowych mogły wybrzmieć w naszej świątyni i wyrazić naszą radość z narodzin Zbawiciela potrzebna była niezliczona ilość prób i spotkań, podczas których młodzież i dzieci, śpiewający i instrumentaliści przez długie godziny ćwiczyli, by jak najpiękniej przedstawić wybrane do koncertu kolędy.

Za ten czas, za ciężką pracę pragnę bardzo gorąco podziękować wszystkim uczestniczącym w koncercie. Wiem, jak wiele poświęceń, wysiłku i trudu, a przede wszystkim ile serca włożyliście w każdą z tych kolęd po to, by koncert mógł się odbyć i uradować wszystkich przybyłych gości.

Dziękuję wszystkim śpiewającym i grającym, a są to:

Patrycja Klimczyk, Natalia Wanat, Natalia Kliś, Karolina Stachura, Julia Kania, Aleksandra Mika, Olga Bogudzińska, Karolina Szpiegla, Magdalena Faryna, Sylwia Piątek, Julia Staroń, Jakub Idzik, Amelia Mika- śpiew i akordeon, Anna Odój- skrzypce, Kamila Idzik- śpiew i gitara klasyczna, Kamil Gut-śpiew i gitara klasyczna, Piotr Satała- perkusja, Marcin Wadoń- gitara elektryczna i ukulele.

Wiersze recytowali ks. Krzysztof Ryszawy i ks. proboszcz Stanisław Szklany.

Szczególne podziękowania składam na ręce księdza Proboszcza, który wspierał nas dobrym słowem, pomocą, oraz poczęstunkiem podczas długich prób.

W imieniu Parafialnego Zespołu Muzycznego i swoim dziękujemy wszystkim za przybycie na nasz koncert, za ciepłe słowa i pozostaje nam zaprosić na kolejne spotkanie kolędowe już za rok.

Joanna Mika

Koncert kolęd i pastorałek