OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.11.2020 - 22.11.2020

1. 33 NIEDZIELA ZWYKŁA.

Ubogaceni Bożymi darami: łaską wiary, ofiarą Chrystusa i błogosławieństwem, pomnażajmy te duchowe dobra, byśmy byli gotowi na spotkanie z Chrystusem, gdy przyjdzie przy końcu czasów. Pomnażajmy także talenty doczesne, by nasze życie i praca służyły także innym i pomagały im spotkać Chrystusa. Chrześcijanin swą wiarą ma służyć całej ziemi, służyć także niewierzącym, ukazując nadprzyrodzone wartości życia. Trzeba zatem modlitewnego czuwania, uwagi duchowej i otwartego serca, aby łaska przygotowana przez Pana, nie została zmarnowana.

2. Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy czas zwykły w ciągu roku. Za dwa tygodnie / 29. XI / rozpoczyna się ADWENT.

3. W środę na Mszę św. o 17: 30 przychodzą kandydaci do bierzmowania wraz z rodzicami z kl. 8 i I szkoły średniej. Obecność obowiązkowa.

4. Przypominamy o potrzebie przestrzegania wskazań władz kościelnych jak i cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych / Msza św., pogrzeby/ w panującym stanie epidemicznym. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości między sobą. Maksymalna ilość wiernych w naszym kościele wynosi 46 osób. Czyńmy to z miłości do ludzi obok ciebie.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Długa nr 1 - 40 , za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę na 9: 00 mieszkańców ul. Długa nr 41 do końca. W ubiegłą niedzielę składka gospodarcza: 2450 zł., na konto wpłynęło 1750 zł. Dziękujemy za wszelkie ofiary.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci i STAŚ; dwumiesięcznik MIŁUJCIE SIĘ; gazetka parafialna NASZ DOM oraz DOBRE NOWINY najnowszy numer.

7. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: + Krystyna Patyna l.60 , + Zygmunt Skwarek l. 71 , + Łukasz Węgierek z DPS l. 23. Dobry Jezu a nasz Panie …

8. Nadziei w tych trudnych czasach wszystkim parafianom, szczególnie zdrowia. Szczęść Boże.