OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.07.2020 - 12.07.2020

1. 14 NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedzielna Eucharystia jest czasem, w którym dziękujemy Ojcu za dar stworzenia i dar życia. Przychodzimy, aby uznać, ze Jezus jest naszym Panem i że dla nas zmartwychwstał. Zapraszamy Ducha Świętego, aby w nas budował mieszkanie dla siebie. Powierzamy Trójcy Świętej wszystkie nasze sprawy i intencje. Prosimy o dar prostego i pokornego życia z Bogiem, którego błogosławieństwo jest zawarte w dzisiejszej Ewangelii.

2. Przez okres wakacji / lipiec i sierpień / w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16:30. Intencje zarezerwowane na tę godzinę będą odprawiane w niedziele na dodatkowej Mszy św. o godz. 7:30.

3. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: odległości między sobą i nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św. jak również gdy przebywamy w większych skupiskach, podczas zakupów czy załatwiamy sprawy w różnych instytucjach.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska nr 71 - 95, za troskę o nasz kościół. Bardzo prosimy mieszkańców z ul. Nadwiślańska nr 96 – do końca, aby w sobotę zatroszczyli się o naszą świątynię.

5. W dzisiejszą niedzielę 5 lipca we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej jest przeprowadzana zbiórka pieniężna na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły m.in. Małopolskę. Abp Marek Jędraszewski bardzo prosi o solidarność z potrzebującymi i akcja Caritas. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza do kopert. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w utrzymaniu finansowym naszej świątyni i parafii.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; IDZIEMY; MIŁUJMY SIĘ; i bezpłatne czasopismo: DOBRE NOWINY;

7. Dobrego świętowania niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół, jak również jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask oraz dobrego tygodnia i czasu wakacji dla tych , którzy wyjeżdżają już poza parafie. Pamiętajmy o bezpieczeństwie osobistym i innych oraz o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Szczęść Boże.