OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.03.2020 - 08.03.2020

1. 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Syn Boży przyszedł po to, aby zniszczyć dzieło diabła, a zapowiedzią i zapoczątkowaniem Jego triumfu nad nim jest podjęta przez Niego walka na pustyni. Jego zwycięstwo jest po to, by nam dać udział w swoim zwycięstwie. Wielki Post jest czasem łaski, w którym możemy mieć swój udział w Jezusowej walce i zwycięstwie.

2. W dzisiejszą niedzielę pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o 15: 30, na które serdecznie zapraszamy wszystkich parafian / składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu/. W piątek - nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17: 00. W DPS – Droga Krzyżowa o 14: 30, a potem Msza św. Rekolekcje Parafialne będą w dniach 27 – 29 marca. . Składka w dzisiejszą niedzielę na Centrum Jana Pawła II, w przyszłą niedziele na misje oraz składka gospodarcza do kopert. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć Baranki Wielkanocne i Paschaliki u Pań z Zespołu Charytatywnego , których dochód jest na Caritas diecezjalne i parafialne.

3. W tym tygodniu I Piątek. Okazja do spowiedzi w Środę o 17: 00 i piątek o 16: 30. W sobotę o godz. 8: 00 Msza św. i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, a od 9: 00 udamy się z Komunią św. do chorych. Zgłosić chorych do piątku.

4. W rozliczeniu się z fiskusem, proponujemy dokonać odpis 1% podatku na rzecz naszej parafianki: Sylwii Socha ; Nr KRS 0000037904 z Fundacji Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą”. Potrzebne informacje w gablocie i stronie parafialnej.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. z Kwiatowa za troskę o świątynię, a w sobotę na godz.9: 00 proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Lipowa. Dziękujemy tym , którzy pomogli w przygotowaniu dekoracji wielkopostnej w kościele. Ostatnio wiatr poczynił szkody na cmentarzu. Prosimy o oczyszczenie nagrobków i wokół nich ze szkliwa i poniszczonych kwiatów.

6. PRASA KATOLICKA: GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim : IDZIEMY: o depresji; ŹRÓDŁO:

7. Z naszej wspólnoty odeszły do Domu Ojca: + Irena Roman, i + Zdzisława Wiktor. Dobry Jezu, a nasz Panie...

8. Wszystkiego najlepszego solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Dobrych postanowień wielkopostnych i ich realizacji. Szczęść Boże.