OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.09.2019 - 08.09.2019

1. 22 NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

Jezus zaprasza do bezinteresowności, ale najpierw daje nam przykład posługi. On, Pan, jak w Wieczerniku, klęka u naszych stóp. Proponuje obmycie z grzechu, gratis. Daje nam siebie w słowie i w eucharystycznym Chlebie, gratis. Drogą łaskę, której ceną jest Jego Ciało i Krew, daje nam darmo. Nie mamy jak ani czym Mu się odwdzięczyć, ale możemy Go naśladować. Dziś na adoracji, podziękujmy mu za piękne przeżyte wakacje i prośmy o łaski w nowym roku szkolnym.

2. W dzisiejszą niedzielę 1-ego września zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30 dzieci wraz z rodzicami, które pierwszy raz rozpoczynają rok szkolny. Dzieci prosimy o zabranie tornistrów, które będą poświęcone w czasie nabożeństwa (we Mszy św. będzie uczestniczyć wspólnota rodzin "namArka"). Jutro zapraszamy na Mszę Świętą na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8:00.

3. Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca. w poniedziałek: o 7:30; w środę o 17:00 ; w piątek o 17:00.

4. W sobotę pierwsza miesiąca Msza św. ze zmianką tajemnic różańcowych i różańcem o godz. 8: 00. Po niej, od godz. 9: 00 udamy się do chorych z komunią św., należy ich zgłosić do piątku u P. Kościelnego w zakrystii.

5. Dziękuję mieszkańcom ul. Kwiatowa, za troskę o świątynie. W sobotę proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Lipowa.

6. Prasa katolicka: Tygodnik: IDZIEMY – Wieluń – tu zaczęła się wojna; Nie wolno się poddawać – wywiad z ks. Abp Jędraszewskim; GOŚĆ NIEDZIELNY – Jak to było 80 lat temu; Czym jest Straż Honorowa NSPJ; o tym, by przed wizytą u egzorcysty spotkać się z duszpasterzem i psychologiem; jest również najnowszy nr MAŁEGO GOŚCIA oraz ŹRÓDŁO

7. Przypominamy, że Tel. stacjonarny na plebanii jest nieczynny. W sprawach kancelaryjnych proszę dzwonić na Tel. komórkowy księży.

8. Burmistrz Chełmka, Sołtys, Rada Sołecka, Radni RM oraz MOKSiR Chełek zapraszają wszystkie dzieci na Zakończenie Wakacji w dniu 1września o 16: 00 przy Domu Ludowym w Bobrku.

9. Wszystkiego najlepszego jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a szczególnie dzieciom, młodzieży, nauczycielom i rodzicom dobrego nowego roku szkolnego. Szczęść Boże.