OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09.06.2019 - 16.06.2019

1. NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Eucharystia jest największym darem, jaki otrzymaliśmy od Boga. W niej zawiera się pełnia wszystkich darów. Przyjmując Ciało Chrystusa, otrzymujemy również Jego Ducha. Nie jest On tylko „prywatnym” darem. On uzdalnia nas i umacnia do życia Ewangelią, do świadczenia o miłości Boga, do przebaczania i życia, które podoba się Bogu. Duch Święty daje się w obfitości. Przyjmijmy Go, bo bez Niego jesteśmy tylko biednymi grzesznikami bez nadziei na życie wieczne.

2. Jutro w poniedziałek drugi dzień Zesłania Ducha Świętego – Święto N M P Matki Kościoła. Na Mszę św. i po niej na spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania z kl. 6.

3. W przyszłą niedzielę nasza wspólnota będzie świętować swój odpust parafialny ku czci Trójcy Przenajświętszej. Podczas sumy odpustowej o godz. 11: 00 dzieci z kl. 4 będą przeżywać swoją pierwszą rocznicę pełnego uczestnictwa we Mszy św. Próba dla nich w środę po Mszy św. Spowiedź przed tą uroczystością dzieci będą miały w piątek o 17: 00.

4. W przyszłą niedziele kończy się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

5. Dziękuję mieszkańcom z ul. Kolista nr 1 - 30, za troskę o świątynie. W sobotę proszę o troskę o nasza świątynię przed uroczystością odpustową rodziców dzieci z kl. 4., które będą przeżywać swą 1rocznicę Komunii św.

6. W dzisiejszą niedzielę składka gospodarcza do kopert. Serdecznie dziękuje za ofiary.

7. Prasa katolicka: Tygodnik: IDZIEMY - W Duchu i Prawdzie; Mieliśmy Proroka; GOŚĆ NIEDZIELNY – dodatkiem – płytą z przemówieniami papieża Jana Pawła II podczas jego pierwszej pielgrzymki , od której mija 40 lat; ŹRÓDŁO – O Zesłaniu Ducha Świętego; Paryska świątynia ku czci Serca Jezusowego; Miesięcznik CUDA i ŁASKI BOŻE – o bł. Michale Giedroyciu;

8. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności + Józef Opitek. Dobry Jezu a nasz Panie …

9. Dobrej niedzieli i dobrego tygodnia dla wszystkich. Szczęść Boże.