OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.03.2019 - 24.03.2019

1. 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W relacji z Panem Bogiem często przeżywamy rozmaite obawy i lęki. Nie mamy pewności, czy nasze życie jest prawe, czy przyszliśmy się modlić tu z przyzwyczajenia, czy może z poczucia obowiązku. Nie jesteśmy pewni czy szczerze i bezinteresownie kochamy Boga. Jesteśmy tu, aby Chrystus nas takich zalęknionych przyjął i uwolnił od niepewności. Niedziela II Wielkiego Postu przeżywana jest jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami i składka w tą niedzielę jest na pomoc misjonarzom. Można włączyć się to dzieło wysyłając SMS podany na plakacie.

2. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17: 00, a nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 15: 30. Składka podczas Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

3. W ubiegłą niedzielę składka gospodarcza do kopert na renowacje dzwonów wyniosła 8520 zł. Dostaliśmy rachunek za montaż automatyki i oprzyrządowania dzwonów, który wyniósł 50 676 zł. W tej kwocie jest demontaż i montaż dzwonów, wykonanie nowych serc do trzech dzwonów, montaż nowych silników i napędów do dzwonów, montaż kurantów, nowej centrali sterującej dzwony, montaż zegara i automatyka oraz dojazdy pracowników. Udało nam się pozyskać trzy firmy z Oświęcimia, które pomogły w sfinansowaniu tej inwestycji za co serdecznie dziękujemy. W przyszłą niedziele w ich intencji odprawimy Mszę św. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które będziemy zbierać na renowacje organów.

4. W związku z nawałnicami jakie przeszły nad naszą miejscowością Bobrek, uległy uszkodzeniom budynki mieszkalne naszych parafian. W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny w naszej parafii przeprowadzi zbiórkę pieniężną do puszek po mszach św. dla poszkodowanych rodzin. W organizację zbiórki włączy się Rada Parafialna i Sołecka wraz z P. Sołtysem oraz Radni Gminy.

5. Zespół Szkół Salezjańskich ogłasza nabór do klas pierwszych w roku 2019 / 2020 i ogłasza dzień otwartych drzwi szkoły w piątek 29 marca. Oraz informuje o turnusie dla dzieci, młodzieży i rodzin pt. „ Wakacje z Salezjanami”. Szczegóły w gablocie.

6. Dziękuję mieszkańcom z ul. Długa nr 1 – 30, za troskę o świątynie, a w sobotę proszę mieszkańców ul. Długa nr 31 - 55.

7. Prasa katolicka: ŹRÓDŁO: w nim –Św. Józef – wszechstronny patron; dziedzictwo bazyliki mariackiej w Krakowie; GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim: Wielkopostny cykl pod hasłem” Droga Krzyża”; Oraz o nowoczesnej Jałmużnie; MAŁY GOŚĆ: - Dlaczego Wielki Post to czas wyjątkowy; O fotografiach oblicza Jezusa; IDZIEMY – a w nim: Po co szkoła katolicka; co to znaczy grzech wołający o pomstę do nieba.

8. Dobrej niedzieli i tygodnia życzę wszystkim parafianom, a szczególnie solenizantom

9. Radni Gminy z Bobrku informują, iż w każdy ostatni poniedziałek miesiąca będzie pełniony dyżur przez Radnych w Domu Ludowym w Bobrku przy ul. Nadwiślańskiej w godz. 17: 30 – 19: 00. Najbliższe spotkanie odbędzie się 25 marca 2019 r. Celem dyżurów jest zapoznanie się z problemami mieszkańców Bobrka. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych mieszkańców.