OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.02.2019 - 17.02.2019

1. 5 NIEDZIELA ZWYKŁA w ciągu roku

Często myślimy, że trzeba być sprawiedliwym, by Bóg pochylił się nad nami i wypowiedział nasze imię. Jednak Jezus powiedział wprost: „ nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”. Jak kiedyś wzywał proroków czy apostołów, tak dzisiaj mówi do każdego z nas: wybrałem cie, zasiądź u mego stołu.

2. Jutro przypada wspomnienie NMP z Loudes i jest to Światowy Dzień Chorych. Msza święta z udzieleniem sakramentu chorych będzie w DPS o 15: 00. Wcześniej o 14: 30 okazja do spowiedzi.   W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski odprawi o godz. 12:00 uroczystą Mszę św. z udziałem i w intencji chorych, na którą zaprasza chorych naszej Archidiecezji.

3. Dziękuję mieszkańcom z ul. Parkowa, od nr 60 do końca , za troskę o świątynie, a w sobotę proszę mieszkańców ul. Nowa i Cicha . Dziękuję wszystkim za pomoc w rozebraniu choinek, szopki i zabezpieczeniu dekoracji.

4. W dzisiejszą niedzielę składka gospodarcza do kopert. Proszę o większa ofiarność, ponieważ trzeba zrobić poważną naprawę naszych dzwonów. Dzwony na razie nie działają, bo są ściągnięte, serca są oddane do odlewu i trzeba zrobić nową konstrukcje i oprogramowanie. Na razie założony jest tymczasowo głośnik, który odtwarza bicie dzwonu. Dzisiaj w niedzielę po Mszy o 16: 30 spotkanie z Radą Parafialną na plebanii.

5. Prasa katolicka: ŹRÓDŁO: - O Światowym Dniu Chorego; O pogotowiu opiekuńczym mamy Brygidy; CUDA I ŁASKI BOŻE – o Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej; DROGA – dla młodzieży do bierzmowania – o samookaleczeniach i depresji; GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim: Dlaczego Maryja płakała nad światem podczas objawień w Akity; o interesie polskich rodzin w zagranicznych realiach;

6. Dobrej niedzieli i tygodnia życzę wszystkim parafianom, a szczególnie solenizantom.