OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.12.2018 - 30.12.2018

1. 4 NIEDZIELA ADWENTU

Chrystus przyszedł na świat z miłości i pragnie, byśmy odpowiadali Mu miłością. Bóg nie oczekuje od nas „ ofiar, darów, całopaleń”, bo można je składać tak, jak się płaci podatki i dalej żyć po swojemu. Miłość człowieka do Boga wyraża się w pełnieniu Jego woli. Chrystus spełnił wolę Ojca. Jeśli chcemy upodobnić się do Niego, oddajmy Bogu siebie, a nie tylko zewnętrzne gesty i praktyki.

2. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Rano ostatnia Msza adwentowa o godz. 8: 00 . Pasterki: w DPS o godz. 22: 00; w kościele o 24: 00. Zachęcam do właściwego chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych, jak dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzinach Jezusa / Łk 2, 1-20/ , wspólny śpiew kolęd. Postarajmy się zaprosić na wigilię osobę samotną np. sąsiada. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS i utrzymanie Domów Samotnej Matki (w Krakowie przy ul. Przybyszewskiego 39 i Wadowicach przy ul. Sadowej 1). Domy te są najważniejszymi dziełami utrzymywanymi ze środków funduszu. Oferują pomoc kobietom w ciąży oraz matkom z dziećmi, które są nieakceptowane we własnym środowisku bądź też doznają przemocy psychicznej lub fizycznej. Mieszkające w nich matki mogą liczyć na bezpieczne schronienie oraz zaspokojenie niezbędnych potrzeb bytowych. Ponadto w Krakowie, ze środków funduszu, utrzymywane jest „Okno Życia" jak również organizowane są rekolekcje, szkolenia i konferencje poświęcone tematyce obrony życia.

3. W Boże Narodzenie i w św. Szczepana Msze święte jak w niedzielę. Składka z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. W przyszłą niedziele przypada święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Polecamy w tym dniu wszystkie rodziny naszej parafii opiece Świętej Rodzinie z Nazaretu aby pielęgnowały to wszystko co ślubowali sobie wzajemnie: miłość, wierność i uczciwość małżeńską.

4. W ubiegłą niedziele i na roratach w tygodniu, niektórzy złożyli ofiary na kościół w kwocie 2050 zł. Serdecznie dziękuję za ofiary, jak również paniom z Zespołu Charytatywnego za pomoc w przygotowaniu paczek ze złożonych darów i doręczenie ich do 14 rodzin. Z serca dziękuje ofiarodawcom choinek do kościoła, jak również wszystkim, którzy pomogli w ich ustawieniu, udekorowaniu oraz zmontowaniu szopki w kościele. Dziękuję również mieszkańcom z ul. Starowiejskiej od nr 1 – 23 za troskę o świątynie, a w sobotę o godz. 9:00 proszę mieszkańców ul. Starowiejskiej od nr 24 do końca oraz z ul. Głogowej.

5. Plan wizyty duszpasterskiej:

Ks. Wikariusz

• 27 grudnia - 9: 00 - ul. Nadwiślańska od nr 4 – 79
  • 28 grudnia - 9: 00 - ul. Nadwiślańska od nr 80 - 156
  • 29 grudnia - 9: 00 - ul. Ks. Ogińskiej, Kasztanowa, Słoneczna, Spokojna, Dębowa, Rolna, Kolista
  • 31 grudnia - 12: 00 - ul. Spacerowa, Ogrodowa

Ks. Proboszcz

• 27 grudnia - 9: 00 - ul. Parkowa / od ul. Krakowskiej /
  • 28 grudnia - 9: 00 - ul. Akacjowa, ul. Bagienna
  • 29 grudnia - 9: 00 - ul. Głogowa, / od 10: 00 / ul. Starowiejska
  • 31 grudnia - 9: 00 - ul. Jarzębinowa

6. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Źródło: - numer świąteczny o Narodzinach Jezusa i nr specjalny o pierwszej polskiej klarysce. Nasza ARKA: - o św. Franciszku Salezym; Gość Niedzielny: a w nim : 123 świąteczne strony z obrazkiem i modlitwami przy wigilijnym stole, wiele ciekawych wywiadów i artykułów oraz co ważnego wydarzyło się na świecie w 2018 r. Jest również najnowszy numer naszej parafialnej gazetki Nasz Dom.

7. Życzę wszystkim Parafianom oraz ich gościom z okazji Świąt Bożego Narodzenia: Abyśmy w pełni potrafili żyć i cieszyć się darem pokoju, który przynosi Nowonarodzony, nadziei i łaski doświadczania Boga każdego dnia, w waszych domach, rodzinach, wśród przyjaciół i sąsiadów. Bożej radości w gronie rodziny i przyjaciół w ten radosny czas Bożego Narodzenia. Dobrego świętowania.

Szczęść Boże.