OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.11.2018 - 02.12.2018

1. 34 NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Stajemy dzisiaj wokół ołtarza, by oddać chwałę naszemu Królowi. Jednak Jego panowanie jest całkowicie odmienne od sposobu, w jaki sprawują władzę władcy tej ziemi. Gdy przyjmujemy Jego rządy, zostajemy wyzwoleni z wszelkiej niewoli, bo nasz Pan ma moc pokonać zagrażające nam zło. Dlatego poddanie się pod panowanie Jezusa – pana i Króla jest przywilejem i zaszczytem, a przebywanie w Jego królestwie gwarancją prawdziwego szczęścia i bezpieczeństwa. Przybliżmy się zatem do Tego, który jest Królem Wszechświata, i dziękujmy Mu podczas adoracji, że nas wyzwolił z niewoli grzechu, byśmy Mu służyli i bez końca Go chwalili.

2. Przyszła niedziela to już pierwsza Adwentu. Na Mszy św. o 8:30 poświecenie opłatków, które będzie można nabyć na stół wigilijny u Pań z Zespołu Charytatywnego. W przedsionku kościoła będą wystawione kosze na trwałe produkty dla przygotowania paczek na święta. Roraty będą w tygodniu tak jak są Msze święte. Już dziś zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do modlitewnego przygotowania się do świąt Narodzenia Pańskiego.

3. Dziękuję za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Nadwiślańska nr 71 - 95

W sobotę na godz. 9:00 proszę mieszkańców ul. Nadwiślańska nr 96 do końca.

4. W sobotę o godz. 17:00 Różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca i zmianka tajemnic różańcowych. Różaniec prowadzą Margaretki. Do chorych ze spowiedzią i Komunią świąteczną udamy się w następną sobotę – 8 grudnia.

5. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Źródło; Cuda i Łaski; Mały Gość Niedzielny dla dzieci; Gość Niedzielny.

6. Życzę wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia jak również wszystkim solenizantkom i solenizantom. Szczęść Boże.