OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.11.2018 - 25.11.2018

1. 33 NIEDZIELA ZWYKŁA II światowy Dzień Ubogich

Bóg, przed którym stajemy z dziękczynieniem w tej Eucharystii, nie jest Kimś, kto nas ogranicza, czegoś zabrania i coś zabiera. Kiedy poddajemy się Bożemu prowadzeniu, wchodzimy na drogę autentycznego szczęścia i pokoju. Niech udział w tej Eucharystii będzie okazją do uzmysłowienia sobie ogromu darów otrzymanych od Boga i do dziękowania za nie z całego serca.

2. W dzisiejszą niedziele przeżywamy II Światowy Dzień Ubogich. Postarajmy się zaprosić uboższych sąsiadów do swoich domów, aby wspólnie z nimi spożyć posiłek, wypić herbatę czy przeżyć nimi niedzielę. Składka w dzisiejszą niedzielę, na rzecz ubogich rodzin w parafii i organizacji Dnia Ubogich w Krakowie.

3. W tym tygodniu w środę wypadają imieniny ks. Janusza. Otoczmy go nasza modlitwą i życzymy wielu łask Bożych w pracy kapłańskiej i katechetycznej. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej i organistów. Życzymy P. Joannie i wszystkim osobom ze scholii błogosławieństwa Bożego przez przyczynę św. Patronki.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy okres zwykły w ciągu roku. Za dwa tygodnie Adwent.

5. Dziękuję za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Nadwiślańska nr 36 – 70

W sobotę na godz. 9: 00 proszę mieszkańców ul. Nadwiślańska nr 71 - 95.

6. Składka gospodarcza do kopert wyniosła 7740 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, również te na konto parafii.

7. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Źródło – poświęcony Mocy wiary; Cuda i Łaski – o Słudze Bożym O. Rudolfie Warzecha ; Gość Niedzielny: O tym, że Bóg zaprasza nas do współpracy, mimo naszych słabości i grzechów; O walce w uratowaniu jednego z najstarszych kościołów Gdańska; O tym, jak czytanie dzieciom wpływa na ich przyszłość.

8. W czwartek w Krakowie odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku s. Janinę Mirkowską, która pracowała w DPS i w naszej parafii jako organistka. Dobry Jezu ….

9. Życzę wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.