OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09.09.2018 - 16.09.2018

1. 23 NIEDZIELA ZWYKŁA

„Odwagi! Nie bójcie się” – słyszymy w dzisiejszych czytaniach. Jezus głosił naukę o Bożej miłości i uzdrawiał ludzi z wszelkich chorób. On leczy również nasze zalęknione serca. Często w naszym życiu stajemy na rozstaju dróg. Lękamy się gdzie iść. Jest jasne, że nie da się iść kilkoma naraz, dlatego trzeba podjąć decyzję, którą z nich wybrać. Mottem tegorocznego Tygodnia Wychowania w Polsce, który dziś się zaczyna jest hasło: Wybór drogi. Niech dzisiejsza refleksja z listu biskupów pomoże i doda odwagi rodzicom, nauczycielom i wszystkim wychowawcom do zastanowienia się, jak pomóc dzieciom i wychowankom w procesie rozeznawania ich życiowych decyzji, a może być pomocna także w naszej osobistej formacji.

2. W środę zapraszam na Mszę św. a po niej na spotkanie uczniów kl. 6 wraz z rodzicami celem omówienia formacji i zapisu na katechezy do bierzmowania.

3. W piątek święto Podwyższenia Krzyża świętego. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Krzyża świętego.

4. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom z Zespołu Charytatywnego oraz innym osobom za pomoc i sponsor w zorganizowaniu Dnia Chorych w naszej parafii.

5. Dziękuję za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Kwiatowej. W sobotę na godz. 9: 00 proszę o troskę o naszą świątynię mieszkańców ul. Lipowej. W dzisiejszą niedzielę składka gospodarcza do kopert. Zostało wykonane nowe ogrodzenie wzdłuż parkingu przed plebanią. Koszt wyniósł 8200 zł netto. Jest wiele innych prac, które podejmujemy sukcesywnie. Za wszelkie składane ofiary do kopert czy na konto serdeczne Bóg zapłać.

6. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, a w nim: Jubileusz 95 lat Gościa Niedzielnego; „Cztery strony kobiety” – odsłona nowego działu dla kobiet: porady zdrowotne i wychowawcze, przepisy i wywiady;

7. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu.