OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.09.2018 – 09.09.2018

1. 22 NIEDZIELA ZWYKŁA

Słyszymy w dzisiejszej liturgii, na czym polega różnica pomiędzy czczeniem Boga tylko wargami a czczeniem Go sercem. Można gorliwie dbać o to, żeby być w porządku wobec przepisów prawa, a przeoczyć to, co jest jego istotą – miłość Boga i drugiego człowieka. Uczestnicząc w niedzielę we Mszy św., wypełniamy wprawdzie Boże przykazanie, ale owoc sprawiedliwości wydamy wtedy, gdy przeżyta tu bliskość Boga zmobilizuje nas do większej wyrozumiałości i dobroci wobec tych, których mamy wokół siebie. Niech spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym pomoże nam w tej pracy nad sobą.

2. Zakończył się okres wakacji i przed nami nowy rok szkolny. Podziękujmy Panu za piękny czas wakacji. Serdecznie zapraszam jutro, w poniedziałek 3 września na Mszę świętą na rozpoczęcie roku szkolnego na godz. 8: 00, zarówno dzieci i młodzież jak również rodziców oraz nauczycieli. Dzieci od kl. 4 do 8 oraz Gim. otrzymają na zakończenie Mszy św. indeksy katechizacji. Natomiast dziś zapraszam na Msze św. o godz. 16: 30 dzieci i rodziców najmłodszych klas / od O – 3 / z tornistrami aby poświęcić podręczniki i tornistry na nowy rok szkolny.

3. W tym tygodniu / środa i piątek po Mszy św./ zapisy na katechezy przygotowujące do sakramentu Bierzmowania w kancelarii. Katechezy formacyjne trwają trzy lata i obejmują klasy: 6, 7, 8 i III Gim. Klasa 6 będzie miała specjalne spotkanie z rodzicami w przyszłą środę. Jutro przed Mszą św. o 7:30 i środę i piątek o 17:00 okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku miesiąca.

4. W sobotę przeżywać będziemy Dzień Chorych w naszej parafii. Zapraszam wszystkich chorych, starszych, niepełnosprawnych, na Mszę św. o godz. 10: 30 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Od godz. 10: 00 będzie okazja do spowiedzi. Po Mszy św. zapraszam na poczęstunek na plebanię. Bardzo proszę Zespół Charytatywny o pomoc w zorganizowaniu tego dnia. Bardzo proszę aby w tej mszy świętej wzięli udział uczniowie, którzy chodzą do kl. I szkół średnich, a którzy w tym roku mają przystąpić do bierzmowania, a po Mszy krótkie spotkanie z nimi.

5. Od września będzie raz w tygodniu w piątki Msza święta zbiorowa za zmarłych z koronką do Miłosierdzia Bożego za zmarłych.

6. Dziękuję za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Parkowa nr 61 – do końca. W sobotę na godz. 9: 00 proszę o troskę o naszą świątynię mieszkańców ul. Kwiatowej. W przyszła niedziele składka gospodarcza do kopert. Jak na pewno zostało zauważone w tym tygodniu zostało wykonane nowe ogrodzenie wzdłuż parkingu przed plebanią. Koszt wyniósł 8200 zł netto. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

7. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, a w nim ostatni wakacyjny cykl o pięknych rejonach Polski

8. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego u początku nowego roku szkolnego.