OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.06.2018 – 10.06.2018

1. 9 NIEDZIELA ZWYKŁA

Diamentu nie oprawia się w glinę, cennego skarbu nie przechowuje się w byle czym. Św. Paweł porównuje nasze ciała do glinianych naczyń. I w ten kruchy, niezbyt cenny materiał Bóg wkłada swoje słowo i ciało Chrystusa. To znaczy, że w oczach Boga jesteśmy cenni. On w Chrystusie olśniewa „ nas jasnością poznania chwały Bożej”. Powierza nam skarb wiary i pozwala w śmiertelnych ciałach doświadczać życia Jezusa. Jego mocą nasze ciemności mogą zajaśnieć światłem, a serca błyszczeć Jego jasnością. To czyni tu i teraz podczas każdej Eucharystii. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu z powierzeniem się Bożemu Sercu. / po sumie z procesją wokół kościoła /

2. Serdecznie dziękuję wszystkim za uświetnienie uroczystości Odpustowej naszej parafii oraz procesji Bożego Ciała: służbie liturgicznej ołtarza, scholii, P. Organistce, P. Kościelnemu, strażakom, niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty i w strojach komunijnych, osobom przygotowującym ołtarze adoracji na trasie procesji.

3. Zapraszam do uczczenia oktawy Bożego Ciała z nabożeństwem do Serca Jezusowego wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z poświęceniem wianków i ziół oraz dzieci na zakończenie oktawy. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.

4. W przyszłą niedzielę zapraszam na modlitwę adoracyjną w ramach Narodowej Nowenny przed Jubileuszem 100 lecia naszej Ojczyzny na godz. 15: 30, którą zakończymy nabożeństwem do Serca Jezusowego, a po nim Msza św. o 16: 30

5. W przyszłą niedzielę drugą miesiąca – składka gospodarcza do kopert. Dziękuję za wszelkie ofiary również wpłacane na konto parafialne.

6. Dziękuję za troskę o świątynię i wokół niej wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło oraz mieszkańcom ul Nadwiślańskiej nr 36 – 70, w sobotę na 9: 00 proszę o troskę o naszą świątynię mieszkańców ul. Nadwiślańskiej nr 71 - 95 .

7. W ramach obchodów 40-lecia wyboru Ojca świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, parafie naszej gminy organizują Rodzinny Rajd na Leskowiec – Groń JPII w sobotę 23 czerwca. Wyjazd byłby z Bobrku z parkingu koło stacji benzynowej o 8: 25. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii do 17 czerwca.

8. Zapraszam do nabycia i lektury prasy religijnej i innych, które są na gazetniku w przedsionku kościoła.

9. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.