OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.07.2017 – 23.07.2017

1. 15. NIEDZIELA ZWYKŁA

Człowiek dziś często czuje się zagubiony. Życie jawi mu się jako labirynt, z którego nie potrafi zaleźć wyjścia. Nie ufa nikomu. Również obietnice Boga wydają się pustymi słowami. I tak mijają dni a czasem lata. Rodzi się pytanie: czy Bóg jest w stanie zrealizować to, co obiecał? Dziś słyszeliśmy odpowiedź w pierwszym czytaniu: „ Słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne”. Tym słowem jest jego Syn. Otwórzmy glebę naszych serc dla niego, niech w nas rośnie, a wydamy owoce z Nim.

2. W miesiącu lipcu sprawy kancelaryjne proszę załatwiać z ks. Januszem.

3. W tym tygodniu wspominamy: w czwartek: bł. Czesława, prezb.; w sobotę: Święto św. Marii Magdaleny

4. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z: ul. Starowiejska od nr 1 do 23, a na obecny tydzień powierzam ją mieszkańcom z ul. Starowiejska od nr 24 do końca, oraz mieszkańcom z ul. Głogowa. Sprzątanie od godz. 9.00

5. Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Gościa niedzielnego; Źródła;

Miedzy innymi w Gościu: w jaki sposób Kościół orzeka o prawdziwości objawień prywatnych; „Mie chciałam być zakonnicą” – czyli o siostrach zakochanych w Bogu;

6. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i wakacje życzę dobrego pobytu i wypoczynku, jak również gościom przyjeżdżającym do nas. Szczęść Boże na dzisiejszą niedzielę i nadchodzący tydzień.