OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 V 2017r.

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Jeszcze raz gorąco zachęcamy do codziennego, licznego gromadzenia się w naszej świątyni na majowym nabożeństwie o godz. 17.3o, połączonym z Eucharystią, a w niedzielę i święta po Mszy św. o godz. 16.3o. O ileż łatwiej kroczyć po drogach wiary razem z Maryją! Ona zwraca swe miłosierne oczy ku naszym troskom, strapieniom, wyprasza łaskę rozwiązania trudnych spraw. Spróbujmy jak Ojciec Święty Jan Paweł II, zawierzyć Jej całe swoje życie i każdego dnia powtarzać: „Totus Tuus”!

Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

W tym tygodniu, w środę, 24 maja, specjalne liturgiczne wspomnienie, Najświętszej Maryi, Wspomożycielki Wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Wspomnienie to zostało wprowadzone do kalendarza liturgicznego w 1816 roku przez papieża Piusa VII. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia będziemy się modlili za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanawia, że dzień 24 maja każdego roku ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju.

Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy choćby dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych w wierze; prośmy Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze Mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

W przyszłą niedzielę, rocznica I Komunii św. Spowiedź dla tej grupy będzie w sobotę, od godz. 16.3o. Próby: w środę i piątek po Mszy św. i nabożeństwie majowym.

Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za ofiarę złożoną na kościół w kwocie 800 zł., a także rodzicom bierzmowanych, w kwocie 200 zł. Bóg zapłać!

W tym tygodniu patronuje nam:

• 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów, a co ważne dla nas, Polaków, założyciel Kolegium Polskiego w Rzymie (wspomnienie obowiązkowe).

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom u. Akacjowej. Na obecny tydzień powierzam świątynię rodzicom dzieci, które będą obchodzić rocznicę I Komunii św.. Sprzątanie w ustalonym terminie.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!