OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 V 2017r.

4. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. W ten sposób nawiązujemy do najstarszego w chrześcijańskiej ikonografii wizerunku Jezusa, przedstawiającego Go, jako pasterza dźwigającego na swoich ramionach owcę, którą jest każdy z nas. Równocześnie ten dzień poświęcony jest modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne.

Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

Nie zapominajmy też, że źródłem naszej radości i mocy do ciągłego trwania przy Chrystusie, a jeśli odeszliśmy z powodu naszych słabości, do ciągłego powstawania, powracania, jest Boże miłosierdzie. Dlatego Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź świętą i Komunię wielkanocną. Wciąż trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. Od wtorku rozpocznie się także Biały Tydzień, dzieci pierwszokomunijnych. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. Tyle ważnych spraw mamy do „omodlenia” przed obliczem Matki Bożej. W naszym kościele nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 17.3o. W czasie nabożeństw modlimy się szczególnie za: Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie.

W sobotę, przypada kolejna rocznica objawień fatimskich, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Ta Jej prośba jest aktualna także dzisiaj, stąd podejmijmy ją ochotnym sercem. Wspomnijmy też dramatyczne wydarzenia, jakie rozegrały się na Placu Świętego Piotra 13 maja 1981 roku, kiedy próbowano zabić papieża Jana Pawła II. Dziękujmy Pani Fatimskiej za wszelkie łaski od Niej otrzymane i prosimy o Jej szczególną opiekę.

W przyszłą niedzielę, o godz. 11.oo, w parafii przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. 40. dzieci po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyło we Mszy św. Spowiedź przed tą uroczystością w sobotę od godz. 9.oo.

W poniedziałek, 15 maja, na Mszy św. o godz. 17.3o, J.E. Ks. bp. Damian Muskus, udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej wspólnoty parafialnej. Triduum i próby przygotowujące do przyjęcia tego sakramentu 11, 12 i 13 maja, a sakrament pokuty i pojednania, 13 maja o godz. 10.oo.

W przyszłą niedzielę składka na dalsze prace w naszej parafii. Wszystkim rodzinom, które do tej pory przyczyniły się finansowo do odnowienia naszego kościoła i jego utrzymania, składam gorące, Bóg zapłać!

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom ul. Akacjowa od nr 1. do 35. Na obecny tydzień powierzam świątynię rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Sprzątanie w ustalonym terminie.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!