OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 IV 2017r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Ojca Świętego Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi.

We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym. Wszyscy, także mieszkańcy miast, proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.

Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej (sobota, 29 kwietnia). Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

Próba liturgiczna przed Uroczystością I Komunii św., w środę i piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 17.3o, a spowiedź próbna przed I Komunią św. w sobotę o godz. 16.oo. Zapraszamy dzieci z klas trzecich z rodzicami.

Spotkanie osób przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania, w sobotę po Mszy św. o godz. 17.3o. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców,

Kierowcy obecni w naszej parafii w Poniedziałek Wielkanocny, złożyli w czasie poświęcenia pojazdów ofiarę 4953 zł. 5 Euro. Bóg zapłać! Pieniądze są na koncie parafialnym.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom ul. Długiej od nr 56. do końca tej ulicy. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom ul. Jarzębinowej. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!