OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 XI 2016r.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA - ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

W ciągu roku są dwa szczególne dni, ważne dla każdej świątyni: dzień jej Patrona oraz rocznica poświęcenia. Świątynia jest znakiem Boga i miejscem naszego z Nim spotkania. Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej świątyni, w której Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna. Jest ta świątynia także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie, jako Kościół - żywą świątynią Boga. Modlimy się także za wszystkich fundatorów tej świątyni, tych żywych i tych, którzy odeszli już do wieczności. Po Mszy św. o godz. 11.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste: „Ciebie Boga wysławiamy”.

We wtorek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych a w środę - Dzień Zaduszny. W te szczególne dni wspominamy Tych, którzy odeszli do wieczności. Prośmy Boga, by nasza modlitwa nie tylko przyniosła owoce tym, których będziemy wspominać, ale i również, by pozwoliła nam śmielej spojrzeć w czekającą nas przyszłość: sądu, śmierci i nieba.

W Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14.oo, uroczyste Nieszpory z kazaniem, a po nich procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych. Przy każdej stacji czytamy wypominki jednorazowe. Dziesięć minut po zakończeniu procesji będzie Msza św. w kościele, zamiast o godz. 16.3o.

W dniach Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w Dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny za zmarłych; jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, przyjmiemy Komunię św., nawiedzimy cmentarz lub kościół i pomodlimy się w intencjach Ojca Świętego. Taki odpust można zyskiwać codziennie do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza. W Dzień Zaduszny, po Mszy św. wieczornej procesja z różańcem i wypominkami za zmarłych.

W poniedziałek - zakończenie nabożeństw różańcowych a w niedzielę, jako pierwszą miesiąca, zmianka tajemnic różańcowych i różaniec wg intencji Ojca św. o godz. 8.oo.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne. Parafie wspierają wyznaczone budujące się kościoły.

Zmiana czasu letniego na zimowy nastąpiła dzisiejszej nocy. Msza święta wieczorna w czasie zimowym o godz. 17.3o. Dla dobra dzieci i młodzieży, pozostawiamy stałą godzinę odprawiania tej wieczornej Mszy św. wieczornej.

Już po raz trzeci dekanat Libiąż będzie świadkiem wielkiego projektu „Holy Wins- Święty zwycięża”. W przed dzień uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października o godz. 11.oo w  kościele św. Barbary w Libiążu zaprezentowana zostanie krótka sztuka teatralna o św. Bracie Albercie. Zaraz po niej, ok. godz. 11.15, nastąpi Rozpoczęcie Orszaku Świętych. Udział w uroczystościach zapowiedzieli ks. kard. Stanisław Dziwisz, włodarze Powiatu Chrzanowskiego oraz Miasta Libiąż. Metropolita krakowski będzie przewodniczył Mszy św., którą o godz. 12.oo odprawi w kościele Przemienienia Pańskiego.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom ul. Długiej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom ul. Jarzębinowej. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!