OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.01.2020 - 02.02.2020

1. 3 NIEDZIELA ZWYKŁA

Jezus zauważa dwóch braci, których zaprasza do pójścia za Nim, a ci od razu zostawiają wszystko. My jednak często w naszym życiu nie zostawiamy wszystkiego dla pana, chociaż przez całe życie doświadczamy straty – tracimy osoby, dobra materialne. Niech słowa z dzisiejszych czytań przypominają nam o tym, że oddawanie Bogu wszystkiego – to droga do Jezusa.

2. W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego i jest również Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Na Mszach św. poświęcenie gromnic.

3. W sobotę o godz. 8: 00 Msza św. wynagradzająca, Różaniec i zmianka tajemnic różańcowych. Od godz. 9: 00 udamy się do chorych z Komunią św. Chorych zgłosić w zakrystii do piątku.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.01.2020 - 26.01.2020

1. 2 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś Ewangelia zaprosiła nas nad Jordan, gdzie Jan wygłosił świadectwo o Jezusie. Te słowa są ważne, zawierają ważną i konkretną treść, która przypomina nam o tym, że Jezus gładzi grzech i bierze na siebie nasze słabości.

2. Obchodzimy dziś w Kościele do 25 stycznia Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach codziennych pamiętajmy o wszystkich braciach i siostrach, których łączy chrzest św., jak również oraz o wyznawcach Judaizmu i Islamu.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.01.2020 - 19.01.2020

1. NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Wydarzenie chrztu Jezusa znamy z opisu wszystkich czterech Ewangelistów. Bezgrzeszny Jezus musiał być ochrzczony z powodu grzechów innych. Chrzest to brama do przyjęcia innych sakramentów. Niezatarte znamię, przynależność do Chrystusa na wieczność. A co z datą mojego chrztu? Czy ją pamiętam? Poprzez chrzest staliśmy się też członkami Kościoła, za który bierzemy odpowiedzialność. Oto powody do wdzięczności Bogu. Jeśli słabnie moja wiara, słabnie również Kościół. Poznawaj zatem chrześcijaninie godność swoją.

2. Dzisiejsza niedziela chrztu Pańskiego, kończy liturgiczny obchód świąt związanych z misterium Wcielenia i od jutra zaczyna się okres zwykły, przygotowujący nas do misterium paschalnego i potrwa do wtorku przed Popielcem. Po okresie wielkiego Postu i Okresu Wielkanocnego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, rozpocznie się druga część okresu zwykłego , aż do niedzieli Adwentu. Tradycyjnie świąteczny wystrój kościoła pozostaje do święta Ofiarowania Pańskiego /2 luty/ jak również śpiew kolęd.

3. Serdecznie dziękujemy za otwarcie waszych domów na wspólną modlitwę i błogosławieństwo podczas wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą, jak również za złożone dla nas ofiary. W waszych intencjach i za was odprawimy Mszę św. o 11:00.

4. Przez miesiąc styczeń Msza święta w poniedziałki będzie o godz. 7:00 rano.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.01.2020 - 12.01.2020

1. 2 NIEDZIELA po Narodzeniu Pańskim

Co było na początku? Takie pytanie stawia nam dziś Ewangelia. Jan odpowiada, - że Słowo, które wypowiedział Bóg; Słowo, które stało się ciałem i zamieszkało między nami. Słowa Boga mają ogromną moc. Tworzą świat wokół nas. Pochylmy się nad Nim, podczas dzisiejszej adoracji po Mszach św. jak również popołudniu o g. 16: 00.

2. Pani Organistka wraz z zespołem muzycznym i innymi osobami towarzyszącymi, serdecznie dziękują za wysłuchanie koncert kolędowego w ubiegłą niedzielę i za złożoną ofiarę. Również ja dziękuję wszystkim, którzy wykonywali utwory i teksty, jak również wam za uczestnictwo w tej uczcie duchowej.

3. W dzisiejszą niedzielę, 5 stycznia zapraszam członków Róż Różańcowych i Margaretek na spotkanie opłatkowe po Mszy św. o godz. 8: 30, a członków Rady Parafialnej w jutro, w poniedziałek , 6 stycznia po Mszy św. o 16: 30.

4. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w niedziele z poświęceniem kadzidła. Po Mszy św. o 8: 30 udamy się do chorych z komunią św. Przyszła niedziela to święto chrztu Pańskiego, który kończy liturgiczny obchód świąt związanych z misterium Wcielenia i zaczyna się okres zwykły, przygotowujący nas do misterium paschalnego. Tradycyjnie wystrój kościoła pozostaje do święta Ofiarowania Pańskiego /2 luty/ jak również śpiew kolęd.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.12.2019 - 05.01.2020

1. NIEDZIELA Święto św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Pierwsza niedziela po Narodzeniu Pańskim jest poświęcona Świętej Rodzinie – Jezusowi, Maryi i Józefowi. Otrzymujemy piękny wzór dla naszych rodzin i relacji społecznych. W Centrum Świętej Rodziny stoi Jezus. Dla Maryi i Józefa jest On niepojętym, wszechpotężnym Bogiem i jednocześnie Kimś najbliższym, umiłowanym, członkiem rodziny, o którego się troszczą. To Chrystus zajmuje najważniejsze miejsce w ich życiu. Niech tak będzie i w naszym życiu i naszych rodzinach.

2. W dzisiejszą niedzielę, pani Organistka wraz z zespołem muzycznym i innymi osobami towarzyszącymi, zaprasza na koncert kolędowy po Mszy św. o 16:30.

3. We wtorek zakończenie starego 2019 roku. Dodatkowa Msza św. z nieszporami o 17:30. Od godz. 17:00 okazja do spowiedzi, jak również w pierwszy piątek miesiąca. Msze św. w Nowy Rok jak w każdą niedzielę. Składka w Nowy Rok na Centrum Jana Pawła II. W pierwszą sobotę Msza św. z różańcem i zmianką tajemnic o g. 8:00. Do chorych udam się wyjątkowo z Komunią świętą w poniedziałek 6 stycznia w Trzech Króli po Mszy św. o 8:30.

4. W przyszłą niedzielę, 5 stycznia zapraszam członków Róż Różańcowych i Margaretek na spotkanie opłatkowe po Mszy św. o godz. 8:30, a członków Rady Parafialnej w poniedziałek , 6 stycznia po Mszy św. o 16:30.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.12.2019 - 29. 12.2019

1. 4 NIEDZIELA ADWENTU

To już ostatnia niedziela adwentowego oczekiwania. Jeszcze dwa dni i będziemy radośnie świętować Narodzenie Pańskie. Ale już , podczas Eucharystii doświadczamy prawdy, że Bóg jest z nami. Ten Emanuel, zapowiadany przez proroków, przyjęty przez czystą Dziewice i sprawiedliwego Józefa – pragnie być przyjęty i przez nas, podczas tej i każdej Mszy świętej,i nas przemieniać, zbawiać i być z nami.

2. W dzisiejszą niedzielę adoracja popołudniowa w ciszy, niech będzie dobrym przygotowaniem do sakramentu pokuty – spowiedź świąteczna, będzie w naszej parafii: jutro, w poniedziałek, 23 grudnia od 15:00 – 16:00 i 16:30 - 17:30.

3. Dziękuję wszystkim – dorosłym, młodzieży i dzieciom za włączenie się w przeżywanie rorat w tym roku. Było nas dużo więcej niż w ostatnich latach.

4. W tym tygodniu w środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych. Pasterka w kaplicy D P S o godz. 22:00, w kościele o północy. Msze św. w pierwsze i drugie święto jak w niedzielę.

5. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, w święto Świętej Rodziny, pani Organistka wraz z zespołem muzycznym i innymi osobami towarzyszącymi, zaprasza na koncert kolędowy po Mszy św. o 16:30.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 38