OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.09.2020 - 27.09.2020

1. 25 NIEDZIELA ZWYKŁA

Wszyscy jesteśmy przeznaczeni do życia wiecznego. Nasze bycie tu, na ziemi, ma nas do tego życia przygotować. W Eucharystii zawiera się nasze życie, które tu przynosimy, jak i życie wieczne, ofiarowane Bogu. Przezywając ja z wiarą, wchodzimy w wielką tajemnicę miłości Boga.

2. Kuria Metropolitalna w Krakowie przypomina o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych w panującym stanie epidemicznym.

3. Państwo Bebakowie wraz z P. Sołtys, Radą Sołecka i Radnymi serdecznie dziękują darczyńcom ubiegło niedzielnej zbiórki do puszek w związku z pożarem ich domu. Zebraliśmy 9650 zł i 10 €. Parafia przekazała ofiarę: 2000 zł. Dziękujemy wszystkim za ofiarne serce.

4. Pani Sołtys wsi Bobrek zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie w czwartek, w dniu 24 września na godz. 17:00 w Domu Ludowym przy ul. Nadwiślańskiej.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.09.2020 - 20.09.2020

1. 24 NIEDZIELA ZWYKŁA

Każdy dzień jest pełen znaków Bożego miłosierdzia. Jedne dostrzegamy, innych – nie. Największym dowodem miłości Boga jest przebaczenie naszych grzechów gdy je szczerze wyznajemy. On przygarnia nas z miłością i daje nam udział w Jego łaskach i darach. Przywraca nam godność dziecka Bożego.

2. Dzisiaj w Polsce rozpoczyna się Tydzień wychowania. Polecajmy w modlitwach wszystkich , którzy troszczą się o wychowanie człowieka, stworzonego na obraz Boży.

3. Dzisiaj w braterskiej solidarności chcemy wspomóc wraz z P. Sołtys, Radą Sołecką i Radnymi poszkodowanych na skutek uderzenia pioruna i pożaru naszych parafian. Będą oni zbierać do puszek ofiary na ten szlachetny dar serca po Mszach św. Składka gospodarcza do kopert będzie w następną niedzielę. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarne serce.

4. Kuria Metropolitalna w Krakowie przypomina o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych w panującym stanie epidemii. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św., na pogrzebie, ślubie czy Komuniach, jak również gdy przebywamy w większych skupiskach zachowajmy odpowiednią odległość jeśli nie jest się członkiem rodziny.

Więcej…
 
Ogólnopolskie Rekolekcje Oddanie33

Ogólnopolskie Rekolekcje

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.09.2020 - 13.09.2020

1. 23 NIEDZIELA ZWYKŁA

„Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie”. Ten głos mówi nam o wzajemnej odpowiedzialności za siebie, nie tylko w życiu doczesnym, ale przede wszystkim o zbawienie drugiego. Dzisiejszy świat jest podzielony. Więzi ludzkie są, w tym i więzy wiary coraz słabsze. A Bogu spodobało się nas zbawić we wspólnocie. Niech każda Msza św. będzie dla nas prośbą o wybaczenie naszych zaniedbań, egoizmu i braku troski o drugiego.

2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południu o godz. 16:00, a po niej Msza św. na którą zapraszam dzieci z kl. 1 wraz z rodzicami. Dzieci niech przyjdą z tornistrami aby je poświęcić.

3. Jak wszystkim wiadomo, na skutek ostatnich burz, od uderzenia pioruna spłonął częściowo dom rodziny mieszkańców naszej parafii i wsi. W braterskiej solidarności chcemy wspomóc wraz z P. Sołtys, Radą Sołecką i Radnymi poszkodowanych. I w przyszłą sobotę i niedziele będą oni zbierać do puszek ofiary na ten szlachetny dar serca po Mszach św. Natomiast składka gospodarcza do kopert będzie w następną niedzielę. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarne serce.

4. Kuria Metropolitalna w Krakowie przypomina o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych w panującym stanie epidemii. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św., na pogrzebie , ślubie czy Komuniach, jak również gdy przebywamy w większych skupiskach zachowajmy odpowiednią odległość jeśli nie jest się członkiem rodziny.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.08.2020 - 06.09.2020

1. 22 NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela to dobry dzień, by w świetle słowa Bożego przyjrzeć się swoim głębokim, a nie tylko doraźnym pragnieniom. Albowiem, w tym świetle łatwiej nam będzie zacząć myśleć po Bożemu i rozpoznamy – w myśl św. Pawła – „jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu miłe i co doskonałe”.

2. Od przyszłej niedzieli powracamy do porządku Mszy św. z przed wakacji; 8:30 ,10:00 11:00 i 16:30. Na razie do odwołania nie ma Mszy w DPS i te intencje są odprawiane w naszym kościele w tygodniu, a w niedziele o godz. 10:00.

3. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie we wtorek o godz. 8:00, na która zapraszam uczniów wraz z rodzicami oraz nauczycieli. Dzieci z kl. 1 zapraszam wraz z rodzicami również w przyszłą niedziele na Msze św. o godz. 16:30. Zabierzcie ze sobą tornistry, które zostaną tradycyjnie poświęcone.

4. Spowiedź z okazji I Piątku w środę i piątek o 16:30. W sobotę na godz. 8:00 zapraszam czcicieli N M P na Mszę św. ze zmianką tajemnic różańcowych. Po Mszy św. od godz. 9:00 udamy się do chorych, których prosimy potwierdzić do piątku w zakrystii Panu kościelnemu albo telefonicznie księdzu.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.08.2020 - 30.08.2020

1. 21 NIEDZIELA ZWYKŁA

W dzisiejszej kolekcie modlimy się o zjednoczenie naszych serc. Jest to ważne, ponieważ drogę do wiecznego szczęścia pokonujemy nie pojedynczo, ale jako wspólnota.

2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii świecką misjonarkę z Peru Katarzynę Jawor, która podzieli się swymi doświadczeniami z pracy misyjnej, i dlaczego tak ważne jest byśmy i my byli odpowiedzialni za innych na misjach. Po mszy przed kościołem będzie można wesprzeć jej działalność i misje w Peru.

3. Kuria Metropolitalna w Krakowie przypomina o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych w panującym stanie epidemii. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św., na pogrzebie, ślubie czy Komuniach, jak również gdy przebywamy w większych skupiskach zachowajmy odpowiednią odległość jeśli nie jest się członkiem rodziny.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 44