OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.04.2019 - 28.04.2019

1. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

„Poznała Zbawiciela z świętego obrazka, Upadła na kolana i krzyknęła: „Chryste!”.
Bije głową o ziemię z serdeczną rozpaczą.A Chrystus się pochylił nad klęczącym ciałem.
I rzeknie: „ Powiedz ludziom, niech więcej nie płaczą, Dwa dni leżałem w grobie.I dziś zmartwychwstałem.” /Jan Lechoń/

Niech Zmartwychwstanie Chrystusa będzie również dla nas znakiem zwycięstwa miłości i umocni w nas w wierze z nadzieją, że również zmartwychwstaniemy!

Obfitych łask i błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Pana Naszego Jezusa Chrystusa oraz pełnych pokoju świąt wielkanocnych w gronie rodziny, przyjaciół i sąsiadów z radosnym Alleluja na ustach i w sercu!

Szczęść Boże! Chrystus zmartwychwstał – Prawdziwie zmartwychwstał.

Życzymy wam Parafianom i waszym gościom – duszpasterze wraz z Radą Parafialną.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy nam przekazali życzenia świąteczne na różne sposoby, jak również uczestnikom i organizatorom oraz zaangażowanym w bezpieczne przeprowadzenie Drogi Krzyżowej w Niedzielę Palmową między naszymi parafiami oraz wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć w jak najlepszy sposób te Święte Dni. Wszystkim, którzy znaleźli trochę czasu, aby w modlitwie trwać przed Panem w Ciemnicy czy przy Grobie Pańskim.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.04.2019 - 21.04.2019

1. 6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU PALMOWA

Palma to znak zwycięstwa. Dziś, przeżywając Niedzielę palmową, nie wspominamy tragicznego wydarzenia z życia Jezusa, lecz celebrujemy Jego zwycięstwo, dokonane na drzewie krzyża. Zwycięstwo nad grzechem i śmiercią uobecnia się na ołtarzu, by w Komunii stać się dla nas pokrzepieniem na drodze, w której nie raz doświadczamy cierpienia. Chodzi o to, abyśmy nie ustali w wędrówce, lecz przez Eucharystię zjednoczyli się z Tym, który przeszedł te drogę i zwyciężył.

2. Dzisiaj ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali kazaniem pasyjnym o 15: 30.
Po południu o godz. 18: 00 zapraszam na tradycyjną Drogę Krzyżową na trasie: – kościół w Gromcu – Bobrek - Gorzów. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy przejścia. Uczestników proszę o zabranie elementów odblaskowych i słuchania porządkowych.

3. Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę po południu o godz. 17: 00 okazja do spowiedzi i Msza o godz. 17: 30.

WIELKI CZWARTEK – 18:00 – MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ
z przeniesieniem Pana Jezusa do tzw. Ciemnicy / kaplica w przedsionku kościoła / oraz adoracja do 21: 00.

WIELKI PIĄTEK – wznowienie adoracji od godz. 9: 00. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i również zaleca się zachowanie postu w Wielką Sobotę do liturgii Paschalnej.

Zapraszam na adorację w ciągu dnia parafian, a szczególnie:

  • 11:00 – Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowe i Gimnazjum
  • 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa
  • 18:00 – LITURGIA KRZYŻA WIELKIEGO PIĄTKU

    Liturgia Słowa Adoracja Krzyża Obrzęd Komunii Świętej

Przeniesienie Pana Jezusa do Grobu – miejsca adoracji Gorzkie Żale i adoracja do 21:00

WIELKA SOBOTA – godz. 9: 00 – wznowienie adoracji przy grobie Pana Jezusa do 17: 30

18:00 - LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ /zabieramy ze sobą świece/

Liturgia Światła / na zewnątrz kościoła / Liturgia Słowa / Liturgia Chrzcielna

Liturgia Eucharystyczna / za Parafian / Procesja Rezurekcyjna

ŚWIĘCENIE POKARMÓW: 9:00 Bobrek Dolny 9:30 Bobrek Górny

10:00 – 10:30 – 11:00 – 11:30 – 12:00 – 12:30 przy kościele

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.04.2019 - 14.04.2019

1. 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Eucharystia to czas , w którym Pan Bóg otwiera dla nas „ drogę przez morze i ścieżkę przez potężne wody”. Gromadzi nas tu, na tej Świętej Liturgii, znając wszystkie nasze radości i problemy, upadki i niepowodzenia. W Eucharystii Bóg dokonuje dla nas cudu paschy, to znaczy poprzez swoje słowo i moc Ofiary Chrystusa pragnie przeprowadzić nas przez wszystko, co dziś wydaje się być niemożliwe. Serdecznie dziękujemy ks. dr Wojciechowi Rzepie z diecezji Łomżyńskiej za pomoc nam w podejściu i zrozumieniu tych spraw, poprzez głoszone dla nas rekolekcje. Niech Najwyższy Pan będzie dla niego samą nagrodą i błogosławi w jego pracy kapłańskiej, tam gdzie został posłany, aby pełnić swoją służbę Bożą i życzymy już jemu i parafianom jego radosnych Świąt Zmartwychwstania.

2. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17: 00, a nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 15: 30. Składka podczas Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Na każdej Mszy poświęcenie palm, a na sumie z Msza św. rozpocznie się przed kościołek obrzędem poświecenia palm i procesją wokół kościoła, a po Mszy konkurs palm. Po południu o godz. 18: 00 zapraszam na tradycyjną Drogę Krzyżową na trasie: – kościół w Gromcu rozpoczęcie, przejście do naszego kościoła w Bobrku, i potem dojście do kościoła w Gorzowie. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy przejścia. Uczestników proszę o zabranie elementów odblaskowych i kierujmy się wskazaniami porządkowych.

4. W sobotę w Gorzowie od 9: 00 – 12:00 okazja do spowiedzi świątecznej.

5. U Pań z Zespołu Charytatywnego można nabyć Baranki Caritas i świece Paschaliki, a w tygodniu w zakrystii. Dochód przeznaczony jest dla Caritas naszej Archidiecezji, a nadwyżka ze sprzedaży na cele charytatywne w parafii.

6. Dziękuję mieszkańcom z ul. Jarzębinowej, za troskę o świątynie, a w sobotę na godz. 9: 00, proszę mieszkańców ul. Akacjowa nr 1 - 35 . Jest prośba, aby uprzątnąć nagrobki w tym tygodniu i zapełnić kontener, aby za tydzień w poniedziałek, można było wywieść śmieci.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.03.2019 - 07.04.2019

1. 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Przychodzimy na Eucharystię w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, a dzisiejszy dzień przypomina nam o radości, która wypływa ze zmartwychwstania Pańskiego. Zgodnie z wielowiekową chrześcijańską tradycją w dzień Pański nie podejmujemy codziennych praktyk postnych, bo świętujemy dzień naszej Paschy – zmartwychwstanie Pana. Chcemy błogosławić i wychwalać Boga za Jego dobroć i troskę, którą nam okazuje, przygarniając nas do siebie jako swoje dzieci.

2. W tym tygodniu we czwartek rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które potrwają do przyszłej niedzieli. Program rekolekcji był podany w gazetce Nasz Dom i jest w gablocie.

3. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17: 00, a nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 15: 30. Składka podczas Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

4. Zbiórka w ubiegłą niedzielę, zorganizowana przez Zespół Charytatywny naszej parafii wraz z Radą Parafialną i Sołecką wraz z P. Sołtysem oraz Radnych Gminy jako solidarne wsparcie naszej społeczności parafialnej Bobrka, wobec rodzin poszkodowanych wyniosła 5530 zł. Do tej akcji włączyła się również Parafia w Gorzowie i młodzież tam zebrała 1787 zł. Zebrane pieniądze zostały przekazane jednej z rodzin, ze względu na duże straty. Druga poszkodowana rodzina też wyraziła taka wolę. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

5. U Pań z Zespołu Charytatywnego można nabyć Baranki Caritas i świece Paschaliki, a w tygodniu w zakrystii. Dochód przeznaczony jest dla Caritas naszej Archidiecezji, a nadwyżka ze sprzedaży na cele charytatywne w parafii.

6. Dziękuję mieszkańcom z ul. Długa nr 56 – do końca, za troskę o świątynie, a w sobotę na godz. 12: 00 / po zakończonej spowiedzi /, proszę mieszkańców ul. Jarzębinowej.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.03.2019 - 31.03.2019

1. 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Przychodzimy do miejsca świętego, aby uczcić Boga w świętym dniu. Niedzielna Eucharystia jest czasem zasłuchania się w to, co Pan pragnie nam przekazać. Prośmy Go o dar widzenia Go w codzienności, do której wrócimy po Mszy świętej.

2. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17: 00, a nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 15: 30. Składka podczas Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w kościele o 8:00 i 17:30 a w kaplicy DPS o 9:45, podczas której Siostry Szarytki odnowią swoje święte śluby zakonne. Jutro obchodzony jest Dzień świętości Życia. Można podczas Mszy św. podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

4. W związku z nawałnicami jakie przeszły nad naszą miejscowością Bobrek, uległy uszkodzeniom budynki mieszkalne naszych parafian. W dzisiejszą niedzielę Zespół Charytatywny naszej parafii przeprowadza zbiórkę pieniężną do puszek po mszach świętych dla poszkodowanych rodzin. W organizację zbiórki włączy się Rada Parafialna i Sołecka wraz z P. Sołtysem oraz Radni Gminy.

5. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć u Pań z Zespołu Charytatywnego Baranki Caritas i świece Paschaliki, a w tygodniu w zakrystii. Dochód przeznaczony jest dla Caritas naszej Archidiecezji, a nadwyżka ze sprzedaży na cele charytatywne w parafii.

6. Zespół Szkół Salezjańskich ogłasza nabór do klas pierwszych w roku 2019 / 2020 i ogłasza dzień otwartych drzwi szkoły w piątek 29 marca. Oraz informuje o turnusie dla dzieci, młodzieży i rodzin pt. „ Wakacje z Salezjanami”. Szczegóły w gablocie. Również w gablocie jest informacja o Wakacjach z Wartościami organizowanymi przez KSM naszej Archidiecezji.

7. Dziękuję mieszkańcom z ul. Długa nr 31 – 55, za troskę o świątynie, a w sobotę proszę mieszkańców ul. Długa nr 56 - do końca.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.03.2019 - 24.03.2019

1. 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W relacji z Panem Bogiem często przeżywamy rozmaite obawy i lęki. Nie mamy pewności, czy nasze życie jest prawe, czy przyszliśmy się modlić tu z przyzwyczajenia, czy może z poczucia obowiązku. Nie jesteśmy pewni czy szczerze i bezinteresownie kochamy Boga. Jesteśmy tu, aby Chrystus nas takich zalęknionych przyjął i uwolnił od niepewności. Niedziela II Wielkiego Postu przeżywana jest jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami i składka w tą niedzielę jest na pomoc misjonarzom. Można włączyć się to dzieło wysyłając SMS podany na plakacie.

2. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17: 00, a nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 15: 30. Składka podczas Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

3. W ubiegłą niedzielę składka gospodarcza do kopert na renowacje dzwonów wyniosła 8520 zł. Dostaliśmy rachunek za montaż automatyki i oprzyrządowania dzwonów, który wyniósł 50 676 zł. W tej kwocie jest demontaż i montaż dzwonów, wykonanie nowych serc do trzech dzwonów, montaż nowych silników i napędów do dzwonów, montaż kurantów, nowej centrali sterującej dzwony, montaż zegara i automatyka oraz dojazdy pracowników. Udało nam się pozyskać trzy firmy z Oświęcimia, które pomogły w sfinansowaniu tej inwestycji za co serdecznie dziękujemy. W przyszłą niedziele w ich intencji odprawimy Mszę św. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które będziemy zbierać na renowacje organów.

4. W związku z nawałnicami jakie przeszły nad naszą miejscowością Bobrek, uległy uszkodzeniom budynki mieszkalne naszych parafian. W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny w naszej parafii przeprowadzi zbiórkę pieniężną do puszek po mszach św. dla poszkodowanych rodzin. W organizację zbiórki włączy się Rada Parafialna i Sołecka wraz z P. Sołtysem oraz Radni Gminy.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 32