OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.07.2020 - 19.07.2020

1. 15 NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela jest dniem, w którym świętujemy, bo Chrystus zmartwychwstał. Chcemy dziękować Panu za Jego miłość i za dar zbawienia. Dlatego w tym dniu też odsuwamy praktyki postne i zbędne prace. Przychodzimy na Mszę świętą, którą chcemy przeżywać jako czas dziękczynienia i uwielbienia Boga, słyszeć Jego słowo i je zachowywać w codzienności.

2. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św. jak również gdy przebywamy w większych skupiskach, podczas zakupów czy też gdy załatwiamy sprawy w różnych instytucjach.

3. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska nr 96 - do końca, za troskę o nasz kościół. Bardzo prosimy mieszkańców z ul. Ogińskiej, Kasztanowa, Słoneczna i Spokojna, aby w sobotę zatroszczyli się o naszą świątynię.

4. Zbiórka pieniężna w ubiegłą niedzielę na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły m.in. Małopolskę wyniosła 1503 zł. Dziękuję za dar serca.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.07.2020 - 12.07.2020

1. 14 NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedzielna Eucharystia jest czasem, w którym dziękujemy Ojcu za dar stworzenia i dar życia. Przychodzimy, aby uznać, ze Jezus jest naszym Panem i że dla nas zmartwychwstał. Zapraszamy Ducha Świętego, aby w nas budował mieszkanie dla siebie. Powierzamy Trójcy Świętej wszystkie nasze sprawy i intencje. Prosimy o dar prostego i pokornego życia z Bogiem, którego błogosławieństwo jest zawarte w dzisiejszej Ewangelii.

2. Przez okres wakacji / lipiec i sierpień / w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16:30. Intencje zarezerwowane na tę godzinę będą odprawiane w niedziele na dodatkowej Mszy św. o godz. 7:30.

3. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: odległości między sobą i nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św. jak również gdy przebywamy w większych skupiskach, podczas zakupów czy załatwiamy sprawy w różnych instytucjach.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.06.2020 - 05.07.2020

1. 13 NIEDZIELA ZWYKŁA

Jesteśmy dziećmi światłości, przyprowadził nas tu do świątyni na Mszę św. blask prawdy. To ogromna radość: Boże światło prowadzi nas do nowego życia. Takie dary – wielkie, niezasłużone – ale zobowiązujące, by umrzeć dla grzechu, a żyć dla Boga.

2. Przypominamy, ze przez okres wakacji / lipiec i sierpień / nie będzie w niedziele Mszy św. o godz. 16:30. Intencje zarezerwowane na tę godzinę będą odprawiane w niedziele na dodatkowej Mszy św. o godz. 7:30.

3. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: odległości między sobą i nałożone maseczki na usta i nos w kościele podczas Mszy św. jak również gdy przebywamy w większych skupiskach , podczas zakupów czy załatwiamy sprawy w różnych instytucjach.

4. W tym tygodniu, w pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16:30. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00 Msza św. z różańcem wynagradzającym i zmianka tajemnic różańcowych, a po niej od godz. 9:00 udamy się do chorych z Komunią św. , prosimy o potwierdzenie ich u pana kościelnego.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.06.2020 - 28.06.2020

1. 12 NIEDZIELA ZWYKŁA

Przyszliśmy na niedzielne spotkanie z Panem. Przyznajemy się do Niego, a zarazem wypowiadamy swoją ufność. Jezus wie , że towarzyszą nam lęki. Dlatego powiada – „nie bójcie się ludzi”, bo w oczach Boga jesteśmy „ważniejsi niż wiele wróbli”. Obyśmy byli mocni także w starciu ze złem grzechu, który nas od wewnątrz rozbija, a przez którego możemy stracić i duszę i ciało.

2. Dalej zachowujmy zasady bezpieczeństwa: odległości między sobą i nałożone maseczki na usta i nos w kościele podczas Mszy św.

3. W dzisiejszą niedziele podczas Mszy św. o godz. 11:00 obędzie się błogosławieństwo lektorów z naszej parafii. Polecajmy ich służbę Bogu przy ołtarzu podczas sprawowanych liturgii.

4. W czwartek 25 czerwca na godz. 9:00 zapraszamy uczniów wraz rodzicami oraz z nauczycielami na Mszę św. w związku z kończącym się rokiem szkolnym, aby podziękować za miniony rok szkolny i prosić o dobre i bezpieczne przeżycie czasu wypoczynku podczas wakacji.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.06.2020 - 21.06.2020

1. 11. NIEDZIELA ZWYKŁA

Człowiek stworzony jest do życia w społeczności – rodzinnej, narodowej, religijnej. Jezus otoczył się wielorakim kręgiem uczniów. Od Szymona po ciebie i mnie. To my Jezusowe posłannictwo uobecniamy w świecie. I tak stał się Kościół. Jako cząstka tej wielkiej wspólnoty, my dziś otaczamy ołtarz naszego Pana.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim, dzięki którym mogliśmy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim przygotowującym ołtarze, służbom Straży Pożarnej z Bobrka i Policji, niosącym feretrony, baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty, Służbie Liturgicznej, Panom Kościelnym i Organistce, wszystkim uczestnikom liturgii i procesji. Przez oktawę o godz. 17: 00 Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją dookoła kościoła. Zachęcam do licznego uczestnictwa. Po procesji – Msza św. z godz. 17:30. W czasie procesji zachowajmy zasady bezpieczeństwa: odległości między sobą i nałożone maseczki na usta i nos jak również w kościele podczas Mszy św. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem dzieci.

3. W piątek Uroczystość NSPJ. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę Święto Niepokalanego Serca NMP.

4. W przyszłą niedziele podczas Mszy św. o godz. 11:00 obędzie się błogosławieństwo lektorów z naszej parafii.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.06.2020 - 14.06.2020

1. NIEDZIELA PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Niedziela Trójcy Przenajświętszej przedstawia nam jedną z najważniejszych prawd wiary. Świętowanie jest ważnym sposobem jej wyznawania. Każde wypowiedziane przez nas słowo „ amen” jest potwierdzeniem wszystkiego, co kazało nam uczcić Boga Trójjedynego. Wyznając Jego prawdziwe i wiekuiste Bóstwo, wielbimy odrębność Osób, jedność w istocie i równość w majestacie.

2. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwanego skrótowo Boże Ciało. Ten dzień przenosi nas w dzień Wielkiego Czwartku. Wtedy to Jezus zostawił nam siebie w tajemniczej obecności pod postaciami chleba i wina, abyśmy nie ustali w codziennym pielgrzymowaniu. Chcemy zatrzymać się w ten dzień, nie tylko przy misterium , przy Obecności i Ofiary, ale zanurzyć się w tę rzeczywistość nie tyle w perspektywie dramatu krzyża, a w świetle Zbawiciela uwielbionego. Aby nam błogosławił codzienność, gdzie żyjemy. Po Mszy św. o godz. 8: 00 udamy się z procesją do czterech ołtarzy: I Ołtarz – przy grocie Matki Bożej w obrębie kościoła – proszę o przygotowanie mieszkańców Dolnego Bobrka; II Ołtarz – przy wejściu do plebanii – proszę o przygotowanie mieszkańców Górnego Bobrka; III Ołtarz – przy figurce Matki Bożej / róg ulicy Ogińskiej i Nadwiślańskiej / - proszę o przygotowanie przez Róże Różańcowe i Margaretki; IV Ołtarz – przy bramie głównej do Kościoła – proszę o przygotowanie mieszkańców Podkomorka i ul. Parkowej; Zapraszam do uczestnictwa parafian, grupy, organizacje nie tylko do utworzenia ołtarzy, ale niesienia feretronów, baldachimu, sypania kwiatów przez dziewczynki i chłopców z dzwoneczkami, młodzież przygotowującą się do bierzmowania, dzieci komunijne, służbę liturgiczną itp. Jest to nasze wobec innych wyznanie wiary. Z góry dziękuję za zaangażowanie i udział w procesji. Bardzo proszę aby właściwie zaparkować samochody by nie utrudnić przejścia procesji. Przez oktawę o godz. 17: 00 Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją dookoła kościoła. Zachęcam do licznego uczestnictwa. Po procesji – Msza św. z godz. 17:30. W czasie procesji zachowajmy zasady bezpieczeństwa: odległości między sobą i nałożone maseczki na usta i nos.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 42