Zarząd Cmentarza Parafialnego w Bobrku przypomina

1. Zbliża się czas Uroczystości Wszystkich Świętych. Zadbajmy o groby naszych przodków.

2. Śmieci wyrzucajmy do kontenera, a nie obok czy na inne groby a tym bardziej za mur ogrodzeniowy cmentarza. Jeśli to możliwe to możemy szklane opakowania czy reklamówki zabrać ze sobą do domu. Odciąży trochę koszty wywozu śmieci z cmentarza, które wynoszą w ciągu roku blisko 28 tyś. zł. W gospodarstwach domowych mamy stałą opłatę, niezależnie od ilości śmieci.

3. Wiele grobów jest nie opłacanych. Brak jest nowych prolongat. Prawo cmentarne stanowi, że jeśli nikt nie opiekuje się grobem, nie uiszcza opłaty cmentarnej za miejsce pochówku oraz śmieci, to taki grób po 20 latach od ostatniego pochówku może zostać przekopany i zmienić właściciela czyli to miejsce można udostępnić innej rodzinie.

4. Aby uregulować płatności, należy zgłosić się do kancelarii parafialnej w Bobrku z kartką z ostatniej opłaty, na której winno być określone: kwatera, rząd i numer grobu. A jeśli jej niema to taka kartę z opisem grobu należy uzyskać od Pana Stanisława Hajnosa – grabarza.

5. Miejsca na naszym cmentarzu można przekazywać tylko członkom naszych rodzin zamieszkujących na terenie parafii Bobrek, Gorzów i Gromiec.